Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Pikmin serisine dayalı bir Pikmin AR oyunu geliyor. En çok Pokemon GO ile tanınan Artırılmış gerçeklik (AR) uzmanı Niantic Labs, Nintendo ile yeni bir ortaklığa girdiğini duyurdu. Başlangıç ​​olarak bir dizi mobil uygulama üzerinde birlikte çalışan şirketler, Pikmin serisine dayalı bir AR oyunu başlatmayı planlıyor .

Artırılmış gerçeklik (AR), Pikmin AR Oyunu Yeni Bir Deneyim Olarak Geliyor.

Niantic Labs, Nintendo’nun sevilen karakterlerine dayalı gerçek dünya AR deneyimleri geliştirecek, böylece Mario, The Legend of Zelda, Metroid Prime ve daha pek çok kişinin AR oyununa olan ilgisini çok iyi görebilecek. Pokemon GO‘ya benzer bir şekilde,  AR Pikmin oyunu, oyuncuları sağlıklı bir oyun deneyimi için dışarı çıkıp dolaşmaya teşvik edecek.

Henüz AR Pikmin oyunu için resmi bir isim yok, ancak bu yılın sonlarında dünya çapında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Niantic’in Nisan 2018’de kurduğu geliştirme stüdyosu Niantic Tokyo Studio tarafından oluşturulan ilk oyun olacak. Parklarda ve kaldırımlarda ayağınızın dibinde dijital Pikmin ile dolaşmakla ilgileniyorsanız, buradan uygulama için ön kayıt yaptırabilirsiniz .

Nintendo Temsilcisi Direktörü Shigeru Miyamoto, yaptığı açıklamada, “Niantic’in AR teknolojisi, dünyayı Pikmin’in etrafımızda gizlice yaşıyormuş gibi deneyimlememizi mümkün kılacak” dedi. “Yürümeyi eğlenceli hale getirme temasına dayanan misyonumuz, insanlara geleneksel oyunlardan farklı yeni bir deneyim sunmaktır. AR Pikmin ve bu uygulamanın hayatınıza ortak olacağını umuyoruz. “

Niantic CEO’su John Hanke, “Oyun portföyümüzü genişletmeye devam ederken, Nintendo ile ekip kurmak doğal bir sonraki adımdı” dedi. “Artırılmış gerçekliğin geleceğini birlikte şekillendirmeyi ve Nintendo’nun sevilen oyun karakterlerini dünyanın her yerinden mobil oyun oyuncuları için hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Bu ayın başlarında Niantic Labs , şu anda geliştirmekte olduğu başka bir AR projesini de duyurdu. Microsoft Ignite sırasında stüdyo , HoloLens 2 üzerinde çalışan Pokemon GO‘nun bir prototip versiyonunun tanıtımını yaptı. Niantic CEO’su ve Kurucu John Hanke, cihazın el takibini kullanarak Pokemon ile etkileşime giren bir parkta dolaştı.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina

Half-Life: Alyx Bir Yıla Özel %40 indirim

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More