Daft Punk AR Deneyimini “Dünya Çapında” Başlatıyor

Dünyanın dört bir yanında sunulan üç yeni sürükleyici deneyimle "iyi şanslar".

2 dakika, Okuma Süresi

Efsanevi elektronik ikilisi Daft Punk, Random Access Memories 10th Anniversary Edition’ın yakında piyasaya sürülmesini kutlamak için geliştirilen bir dizi etkileşimli artırılmış gerçeklik (AR) deneyimiyle (bir nevi) geri döndü.

Snapchat AR Studio tarafından Daft Punk’ın yaratıcı ekibi ile işbirliği içinde geliştirilen Daft Punk: Memories Unlocked, Snapchat uygulaması aracılığıyla iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen 3 benzersiz AR deneyimi sunuyor.

Kullanıma sunulan olan ilk AR deneyimi, hayranlara 10 yıl boyunca “güzel bir şekilde gizlenmiş” bir parçayı keşfetme şansı sunuyor. 2013’te Japonya’da özel olarak piyasaya sürülen “Ufuklar” ilk kez dünyanın geri kalanına sunulacak. Başlamak için orijinal Random Access Memories albüm kapağını Snapchat kameranızla taramanız yeterli.

daft punk ar deneyimi

Ardından, gerçek dünya ortamınızda gümüş ve altın bir kask görünecektir. Hatta kamerayı çevirebilir ve müziğe girerken kristal miğferi “takabilirsiniz”.

İkinci deneyim, hayranları benzersiz bir konuma dayalı AR deneyimi arayışı içinde bir IRL hazine avına çıkarıyor. Filtre, Berlin (Almanya), Buenos Aires (Arjantin), Londra (İngiltere), Los Angeles (ABD), Mexico City (Meksika), New York (ABD), Paris ( Fransa), São Paulo (Brezilya), Sidney (Avustralya), Tokyo (Japonya).

11 Mayıs Perşembe günü, yerel saatle 10:00’da yukarıda belirtilen konumlarda, belirli GPS koordinatları, hayranları konum tabanlı AR deneyimlerinin her birine yönlendiren resmi Daft Punk sosyal medya kanallarında yayınlanacak.

daft punk ar deneyimi

Genişletilmiş bir billboard olan son deneyim, 11-28 Mayıs tarihleri ​​arasında Berlin, Liverpool, Londra, Los Angeles, Mexico City, New York, Paris ve Sidney’de gerçekleşecek. Hayranlar, kristal miğfere ve “Horizon” rayına erişmek için 6 reklam panosunun her birine basılı QR kodlarını taramak için Snapchat kamerasını kullanabilir.

AR Studio’nun direktörü Donatien Bozon, resmi bir açıklamada, “Bu yılın başlarında Daft Punk’ın yaratıcı ve yönetim ekibiyle tanıştığımızda, artırılmış gerçekliğe olan ilgilerini hemen gördük” dedi.

“Bu teknoloji, bir sanat eseri etrafındaki deneyimi zenginleştirmemize ve bir sanatçı ile izleyicisi arasında yenilikçi ve yaratıcı etkileşimler yaratmamıza olanak tanıyor” diye ekledi. “Daft Punk ekibiyle çok iş birliği içinde çalıştık ve hayranlar için, kült albüm Random Access Memories etrafında yaratılan AR deneyimlerini keşfetmeleri için çok heyecanlıyız .”

Daft Punk: Memories Unlocked hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin . İlgilenenlerin, iOS ve Android cihazlarda ücretsiz olarak sunulan Snapchat uygulamasını indirmeleri gerekecek.

Yorum yazın

TeknoVR