Meta Quest 3 Çıkış Tarihi ve Fiyatı, Meta 2023 İçin Yeni VR Gözlüğünü Onayladı.

Quest 3 çıkış tarihi yaklaştıkça quest 3 fiyat bilgileri de ortaya çıkmaya başlayacaktır. Meta Quest 3 fiyatı 300$ ile 500$ arasında olacağı, ortalıkta dolaşan haberler arasında.

3 dakika, Okuma Süresi

Quest 3 çıkış tarihini beklerken, Meta tarafından, Quest Pro duyuruldu. Quest 3 çıkış tarihi yatırımcılarla yaptılan bir konferans görüşmesinde 2023 olarak duyuruldu. Meta, Tüketici odaklı Quest Gözlüğünün (muhtemelen Sanal Gerçeklik Gözlüğü Quest 3 olarak adlandırılacak) 2023’te piyasaya sürüleceğini sessizce onayladı.

Meta en son üç aylık sonuçlarını sundu. Mark Zuckerberg tesadüfen “tüketici Quest kulaklığımızın yeni neslinin lansmanını” duyurdu. Bu muhtemelen Meta Quest 3 anlamına geliyor.

Quest 3 çıkış tarihi yaklaştıkça quest 3 fiyat bilgileri de ortaya çıkmaya başlayacaktır. Meta Quest 3 fiyatı 300$ ile 500$ arasında olacağı, ortalıkta dolaşan haberler arasında. Son zamanlarda Meta için işlerin yolunda gitmediğine dair bir çok haber ortaya çıksa da, firma XR teknolojisi için adımlar atmaya devam ediyor.

Ekim ayının başında, Meta Quest 3’ün CAD planları veya planlanan teknoloji hakkında bilgi sağlayan bir prototipi sızdırıldı. Bu planlara göre Meta , Meta Quest Pro’ya benzer şekilde tamamen Karma Gerçekliğe güvenecek . Meta Quest 3’ün ayrıca bilgi işlem gücünü iki katından fazla artırabilen yeni bir çip ile donatıldığı söyleniyor.

meta quest 3 stinson bauplane vorderseite 860x484 1

Quest 3 çıkış tarihi 2023 4. çeyreği olabilir.

İlk Quest ve Quest 2’nin piyasaya sürülmesi arasında bir yıldan biraz daha uzun süre geçmiş olsa da, Quest 2’nin piyasaya sürülmesinden bu yana, iki yıldan fazla zaman geçti ve Meta henüz bir sonraki tüketici odaklı Quest sanal gerçeklik gözlüğünü, resmi olarak duyurmasa da, Meta tüketici odaklı geliştirdiği ve ürettiği sanal gerçeklik gözlüğünün bir sonraki versiyonu Quest 3 üretim onayını alması hepimizi sevindirdi.

1.500$’lık Quest pro’nun piyasaya sürülmesinden sadece bir gün sonra Meta, 2023’te “tüketici odaklı Quest sanal gerçeklik gözlüğümüzün yeni nesli” olarak adlandırdığı şeyi piyasaya sürme planlarını doğruladı.

Meta, Q3 2022 kazanç çağrısı sırasında hissedarlarla kısa bir onay paylaştı ve yaklaşmakta olan VR gözlüğün Reality Labs bölümünün artan işletme maliyetlerinin itici gücü olduğunu dile getirdi. Meta sanal gerçeklik gözlükleri hakkında doğru ayrıntılara sahip bir analistten gelen bir sızıntıya göre, Quest 3, Quest Pro’nun yeni teknolojisinin bir kısmını tüketici VR gözlükleri serisine getireceğini işaret ediyor.

Quest 2 satışa sunulduğu günden bu yana bir çok güncelleme aldı. Aldığı güncellemeler ile birlikte bir çok özellik eklediği gibi daha önce bulunan özelliklerini de geliştirdi. Bunların arasında en belirgin olanlar güvenlik ve el kontrol sisteminin geliştirilmesi oldu.

Quest 2 Video Kaydı Özelliği Büyük Bir Güncelleme Aldı

Quest 2 El Takibi Sistemini 2.0 Güncellemesi İle Daha İyi Hale Getirdi

Meta Quest 2 v37 Güncellemesi

Meta Quest 2 v35 güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Oculus Quest V32 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Quest 3 özellikleri ile bizi büyüleyeceğine inanıyoruz, özellikle Quest Pro özellikleri ile birlikte yeni nesil Quest versiyonunun da Pro dan bazı özellikleri bünyesine katacağını düşünürsek derin bir dalış bizi bekliyor diyebiliriz.

Yorum yazın

TeknoVR