Meta Quest 2 v37 Güncellemesi

3 dakika, Okuma Süresi

Meta bu hafta Meta Quest ve Meta Quest 2 için v37 güncellemesini kullanıma sunulacağını duyurdu. Önceki güncellemeler gibi v37 de şirketin bağımsız VR gözlüklerinde ek klavye desteği ve yeni paylaşım seçenekleri dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme sunuyor.

applemagickeyboard

Apple Magic Klavye desteği

Güncelleme v37, Mac kullanıcılarına Apple Magic Keyboard desteğinin tanıtımıyla VR web tarama ve ortak çalışma deneyimlerini geliştirme şansı sunuyor. Bir kez eşleştirildiğinde Quest, Apple Magic Keyboard’un dijital bir versiyonunu gerçek dünyadaki muadili üzerine yerleştirecek ve kullanıcıların el izleme teknolojisini kullanarak VR’da etkili bir şekilde yazmalarına olanak tanıyacak.

Şirket ayrıca İzlenen Klavye SDK’sını Varlık Platformunun bir parçası olarak piyasaya sürüyor, böylece geliştiriciler kendi oyunlarına ve uygulamalarına kablosuz klavye desteği getirebilir. Apple Magic Klavye desteği, Görev ayarlarındaki Deneysel Özellikler bölümünde etkinleştirilebilir.

questv37 4

Android Bağlantı Paylaşımı

Meta, yeni bağlantı paylaşım seçenekleriyle akıllı telefonunuz ve gözlüğünüz arasında içerik paylaşımını kolaylaştırıyor. İçeriğinizi seçin, cihazınızda “paylaş” seçeneğini tıklayın ve Oculus mobil uygulamasını seçin. Paylaşılan içerik, Tarayıcı uygulaması aracılığıyla otomatik olarak gözlükte görünecektir.

Ayrıca, VR’ye Kaydet seçeneğini kullanarak içeriği daha sonra görüntülemek üzere kaydedebilirsiniz. Quest bağlantı paylaşımı şu anda yalnızca Android cihazlarda kullanılabiliyor, ancak Meta, iOS desteğinin yakında geleceğini vaat ediyor.

questv37 2 e1642624460980

Panel Özelleştirme

Güncelleme v37, Tablet ve Masaüstü adlı iki yeni mod sunuyor. Tablet modu, tek bir 2D paneli yakından ve kişisel olarak görüntülemenizi sağlar. Öte yandan masaüstü modu, mevcut düzene benzer şekilde çalışır ve görünümünüzde daha uzağa yerleştirilmiş birden çok pencereyle etkileşime girmenize olanak tanır. Çoklu görev özelliği, quest 2 ayarlarınızdaki Deneysel Özellikler bölümünde etkinleştirilebilir.

Meta’ya göre, Tablet modu tek bir göreve odaklanması gerekenler için mükemmelken, Masaüstü modu öncelikle çoklu görev için tasarlanmıştır. Bu modların her ikisi de Mağaza, Kitaplık ve Tarayıcı dahil olmak üzere Quest’teki her 2D panele uygulanabilir.

questv37 1

Geliştirilmiş El-Takip ve Gezgin Beslemesi

Meta, temel özelliklere ve ayarlara daha kolay erişmenizi sağlayan yeni bir el hareketiyle Quest el izleme teknolojisini geliştirmek istiyor. Avuçlarınızı yukarı kaldırıp işaret parmağınızı ve baş parmağınızı kıstırarak yeni bir kısayol menüsüne erişeceksiniz. Burada ekran görüntüleri alabilir, video kaydedebilir, sesli komutları etkinleştirebilir ve çeşitli diğer önemli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bir de yeni ve geliştirilmiş Keşif Akışı var. Burada kullanıcılar ek oyunlar ve uygulamalar için önerilere göz atabilir, arkadaşlarıyla bağlantı kurabilir ve bir Android cihaz aracılığıyla gönderilen harici bağlantılara erişebilir. Şirket ayrıca büyüyen VR fitnes endüstrisine olan bağlılığını ilerleterek yeni Fitness ve Verimlilik bölümlerini de tanıtıyor.

Yorum yazın

TeknoVR