Meta, VR fitness Uygulaması Supernatural İçin 400 Milyon Dolar Ödeyecek

1 dakika, Okuma Süresi

Bu yılın başlarında Meta, VR fitness uygulaması Supernatural arkasındaki stüdyo olan Within’i satın aldığını duyurdu. Satın alma rakamı açıklanmazken, bu haftaki bir rapor Meta’nın stüdyo için 400 milyon dolar ödemeyi umduğunu, ancak ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun devam eden incelemesi nedeniyle anlaşmanın henüz kapanmamış olabileceğini iddia ediyor.

Meta, Within’i Ekim ayı sonunda satın aldığını duyurdu ve stüdyonun şirketin XR organizasyonu olan Meta Reality Labs çatısı altında yürütüleceğini söyledi. Satın alma fiyatı o zaman açıklanmamıştı. Önceki VR stüdyosu satın alımları gibi Meta, stüdyonun “bağımsız olarak işletilmeye devam edeceğini” söyledi.

Bu, şirketin altıncı bir VR stüdyosu satın almasını işaret edecek, ancak anlaşmanın henüz kesinleşmeyebileceği ortaya çıktı.

The Information’ın bir raporuna göre, anlaşma fiyatı iki isimsiz kaynağa atıfta bulunarak “400+ milyon dolar” olacaktı. Ayrıca rapor, antitröst ve tüketicinin korunmasını denetleyen ABD Federal Ticaret Komisyonu’nun “satın almayla ilgili derinlemesine bir soruşturma açtığını, yani Meta’nın, ajansın kabul etmediğini varsayarsak, satın almayı bir yıl daha tamamlayamayacağı anlamına geldiğini” iddia ediyor. Anlaşmaya mahkemede resmen itiraz ederek ek gecikmelere neden olabilir.”

Yorum yazın

TeknoVR