Quest 2 Video Kaydı Özelliği Büyük Bir Güncelleme Aldı

Quest 2 ekran video kaydı için büyük bir güncelleme geliyor. v44 Güncellemesi, önümüzdeki birkaç hafta içinde Quest başlıklarında yayınlanmaya başlayacak.

2 dakika, Okuma Süresi

Yeni V44 güncellemesi ile Quest 2 video kaydı özelliği geliştirildi, artık oyun içinde Quest 2 video kaydı yapabileceksiniz. Quest video kaydı haricinde güvenlik seçeneklerindede geliştirmeler var.

Artık VR oyun içinden Quest 2 video kaydı yapabileceksiniz

Meta Quest ve Meta Quest 2 VR gözlükleri için v44 güncellemesini duyurdu ve oyunculara gözlük içi deneyiminizi geliştirmek için tasarlanmış bir dizi yeni özellik sunuyor. Buna gelişmiş kayıt ayarları, yeni ebeveyn denetimi araçları ve ek güvenlik seçenekleri dahil.

questv44 3

Gelişmiş Quest Video Kaydı

Quest ile VR oyunu kaydetmek artık çok daha iyi. V44, yatay (16:9) kayıt yapma, görüntü sabitlemeyi artırma ve kare hızlarını ve bit hızlarını artırma gibi çeşitli heyecan verici seçenekler sunuyor.

Bu güncellemeden önce yukarıdaki ayarlardan herhangi birini yapmak istiyorsanız SideQuest gibi bir program kullanmanız gerekiyor. Tek yapmanız gereken, Deneysel Ayarlar menüsünde Gelişmiş Kamera Ayarları’nı açmak.

questv44 2

Yeni Quest Güvenlik Araçları

V44, video kaydına ek olarak, başlığınızdaki hangi içeriğe kimin erişimi olduğu konusunda size daha fazla kontrol sağlamak için tasarlanmış birkaç yeni güvenlik ve ebeveyn denetimi aracı ekleniyor.

İşte yeni seçeneklerin bir listesi:

  • Denetlenen hesaplarda Geliştirici Modunu engelleyerek resmi olmayan oyunların veya uygulamaların yüklenmesini engeller.
  • Birden çok uygulamayı tek bir kilit düzeniyle kilitleyin.
  • Derecelendirme kategorilerine göre oyunları ve uygulamaları filtreleyin ve toplu olarak kilitleyin (örnek: M dereceli tüm oyunları kilitleyin).

v44 Güncellemesi, Meta’nın bir sonraki VR gözlüğünü tanıtacağı etkinlik olan Meta Connect 2022’den sadece birkaç hafta önce yayınlanıyor. Kod adı Cambria Projesi olan cihaz, hem ağız hem de göz takibinin yanı sıra yüksek çözünürlüklü renkli Geçiş özelliğine sahip olacak.

Geçmişteki güncellemelerde olduğu gibi v44, Meta Quest başlıklarında kademeli olarak kullanıma sunulacak, bu nedenle henüz yukarıda belirtilen seçenekleri göremiyorsanız endişelenmeyin yakında sizde gözlüğünüze bu güncellemeyi alacaksınız. Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR