Oculus Quest V32 Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Oculus Quest V32 Güncellemesi ile arkadaş listenizi daha detaylı görebilecek, istediğiniz bir kişiye uygulama hediye gönderebileceksiniz, VR medya dosyalarınızı senkronize edebileceksiniz.

5 Okuma Süresi

Facebook, Oculus Quest ve Oculus Quest 2 için v32 güncellemesini yayınlayarak Oculus Move uygulaması, Hediye gönderme, mesajlaşma ve dosya paylaşım sisteminde çeşitli iyileştirmeler yaptı. Facebook’un parti davet sistemi ve güvenliği için çeşitli güncellemeler sunan önceki v31 güncellemesinden farklı olarak v32, Oculus Quest’in uygunluk ve sosyal işlevselliği için iyileştirilmeler yaptı.

Oculus Hediye Gönderimi

v23 güncellemesi, Oculus Quest’te Uygulama Hediyesi özelliğini de sunarak Oculus oyunlarını ve uygulamalarını bir web tarayıcısı veya iOS ve Android’deki resmi Oculus uygulaması aracılığıyla satın almanıza ve diğer kullanıcılara hediye etmenize olanak tanıyordu. Uygulama Hediye Verme deneyimini eskisinden biraz daha kolay hale getirecek iyileştirmeler yapıldı.

Şimdiye kadar App Gifting, yalnızca bir tarayıcı veya Oculus mobil uygulaması aracılığıyla Oculus Store’a erişilerek kullanılabiliyordu. Güncelleme ile birlikte artık gözlük takılı iken uygulama içinden, Oculus Store’dan herhangi bir uygulamayı satın alarak, arkadaşınıza veya istediğiniz bir kişiye gönderebiliyorsunuz.

oculusv32 1

Oculus Hareket İyileştirmeleri

v23 güncellemesinin bir parçası olarak tanıtılan Oculus Move, yakılan tahmini kalorileri takip etmenize ve günlük fitness hedefleri belirlemenize olanak tanıyan sistemdi.

V32 Güncellemesi ile, Haftalık hedefler için Günlük Hedefleri değiştirerek, haftada hangi ve kaç gün antrenman yapmak istediğinizi seçerek VR antrenman planlarını daha kolay oluşturmanıza olanak tanıyor. Facebook ayrıca fitness önerilerinde birkaç önemli değişiklik yaptı. Şirket şimdi yeni kullanıcılar için daha ulaşılabilir egzersiz hedefleri önermeye başlayacak.

Bu hedefler, kulaklık içi performansınıza göre değişecek; Siz ilerledikçe, antrenmanlarınızın zorluğu da artacaktır. Yeni güncelleme, egzersiz istatistiklerinizi Gruplar ve Messenger dahil olmak üzere doğrudan Facebook’a yüklemenize izin vererek fitness başarılarınızı paylaşmayı da kolaylaştırıyor.

Oculus Arkadaş Listesi

Arkadaş listesinde yapılan birkaç önemli iyileştirme sayesinde VR’de arkadaşlarınızı bulmak daha kolay. Hem Oculus hem de Facebook arkadaşlarınız artık Oculus Messenger uygulamasının ”Kişiler” sekmesinde aynı listede görünecek. Arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz

Aynı listede yer alsada iki arkadaş grubu birbirinden ayrı olacak; örneğin Oculus arkadaşlarınız Facebook profilinize erişemeyecek.

oculusv32 2

VR Medya Senkronizasyonu

Daha önce yapılan güncelleme ile Infinite Office sistem düzeyinde özellikler paketini, VR gözlüğünüzde kayıtlı dosyalara sezgisel olarak erişmenin ve göz atmanın, yönetmenin ve paylaşmanın yeni bir yolu olan Files App eklenmişti.

10000000 361122682297580 8432445359993636679 n.gif? nc cat=101&ccb=1 5& nc sid=ad8a9d& nc ohc=5zywt d4dkyax nlc43& nc ht=scontent.fayt2 2

Şimdi, Oculus Quest’te yakalanan VR medyası artık mobil cihazınızla senkronize edilebilir ve VR içeriğini çevrimiçi olarak başkalarıyla daha kolay paylaşmanıza olanak tanıyacak. Çektiğiniz videolar ve görüntüleri doğrudan Oculus mobil uygulamasına yüklemenize izin vererek Dosyalar uygulamasını genişletiyor.

10000000 230194019021694 47846512992805314 n.gif? nc cat=104&ccb=1 5& nc sid=ad8a9d& nc ohc=te7s z3aluqax9g4e1k& nc ht=scontent.fayt2 1

 

Yorum yazın

TeknoVR