Quest 2, Karma Gerçeklik Trenleri Çok Eğlenceli Görünüyor

Quest 2 ile Tren hatlarınızı oluşturarak Karma Gerçeklikte eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

2 dakika, Okuma Süresi

Karma Gerçeklik trenleri ile birlikte eğlenceli bir ten ağı kurabilirsiniz. Bu hafta başında Reddit’te paylaşılan bir videoda, bağımsız oyun stüdyosu Foggy Box ( Starenders, Brunch Club ), sanal tren setlerini gerçek dünyada hayata geçirmek için Meta Quest 2’nin Passthrough teknolojisini kullanan Infinite Trainset adlı bir prototip VR oyununun görüntülerini paylaştı.

Oyuncular, Touch kontrol cihazlarını kullanarak, duvarlar ve tavanlar gibi düz yüzeylerle gerçekçi bir şekilde etkileşime giren karmaşık devreler oluşturmak için gerçek dünya ortamları etrafında sanal izler bırakabilir. Sağlanan görüntülere göre, oyun, farklı yolcuları alabileceğiniz etkileşimli tren istasyonlarına sahip gibi görünüyor.

We’ve been playing around with the Quest 2’s passthrough and mixed reality capabilities. What do you think, anyone like trains? from OculusQuest

Diğer dekorasyonlar arasında, sürükleyici bir karma gerçeklik ortamı yaratmak için bir araya gelen çeşitli evler ve çalılıklar yer alıyor.

Foggy Box, her oyuncunun tamamen farklı evlere gidip gelen tren ağları oluşturmak için belirli miktarda kaynağa sahip olduğu çok oyunculu oyunla dalga geçiyor. Geliştirici ayrıca özel bir posta sistemine olan ilgisini dile getirdi, ancak hiçbir şey kesin olarak belli değil.

karma gerçeklik trenleri

Proje şu anda local olarak geliştirilmekte olup,  halka açıklanması için herhangi bir plan bulunmamaktadır. Bununla birlikte, Quest 2 oyuncularıyla bu karma gerçeklik deneyiminin iyi gittiğini kesinlikle görebiliriz. Diğer oyuncuların trenleriyle uzaktan ziyaret edebilecekleri kendi sanal tren istasyonunuzu kurup yönetebildiğinizi hayal edin.

Şimdiye kadar Infinite Trainset’e en yakın şey, Passthrough teknolojisini kullanarak gerçek dünya ortamınızda kendi oyuncak yarış pistlerinizi oluşturmanıza olanak tanıyan Hot Wheels’tan ilham alan bir deneyim olan Stunt Track Builder.

Yorum yazın

TeknoVR