Bonelab, Quest İçin En Hızlı Satan VR Oyun Olarak Rekor Kırdı

'Bonelab' Quest için yayınlanır yayınlanmaz bir saat içinde 1 Milyon dolar kazanarak platformda en hızlı satan oyun olarak rekor kırdı.

1 dakika, Okuma Süresi

Satışa çıktıktan sonra 1 saat içinde Quest için en hızlı satan VR oyun rekorunu Bonelab kırdı. Bu haftaki yıllık Connect geliştirici konferansında Meta, Stress Level Zero’nun Quest 2 oyunu  Bonelab’ın (2022)  satışa çıktıktan sonra bir saatten kısa bir süre sonra 1 milyon dolarlık gelir elde etti ve VR oyunu olarak Bonelab Quest tarihindeki en hızlı satan VR oyun olduğunu açıkladı.

Bonelab, Meta Quest Store’da şimdiden 8.000 incelemeyi aldı ve toplam kullanıcı puanını [4.58/5] yıldız verdi. Bonelab ayrıca PC VR gözlükleri için de piyasaya sürüldü ve Steam’de 6.000’den fazla oyuncudan ‘Çoğunlukla Olumlu’ bir kullanıcı puanı aldı.

Aynı zamanda Meta, Bonelab’a  karşı rekabet etmek için can atan birkaç oyun olduğunu da duyurdu. Armature Studio’nun klasik korku oyunu  Resident Evil 4‘ün VR yenilemesi, ilk 24 saatinde Quest’te 2 milyon dolar gelir elde etti.

Ramen VR, MMORPG Zenith: The Last City için Quest’teki 1 milyon dolarlık geliri sadece 24 saat içinde geçmişti.

Blade & Sorcery: Nomad (2021),  PC VR ünvanının Quest 2 uyarlaması, sadece iki gün içinde ilk 1 milyon dolarını kazandırdı.

Yorum yazın

TeknoVR