Resident Evil 4 VR En Hızlı Satan Quest Oyunu

1 dakika, Okuma Süresi

Resident Evil 4 VR en hızlı satan Quest oyunu ünvanını aldı. Meta, Resident Evil 4 VR’ın Quest’te bugüne kadarki en hızlı satılan oyun olduğunu duyurdu. Oyun, lansmanından sadece birkaç hafta sonra Quest’teki en çok puan alan oyunlardan biri oldu.

Resident Evil 4 VR En Hızlı Satan Quest Oyunu Ünvanını Aldı

Resident Evil 4  VR, VR platformuna gelen en tanınmış oyun ve Meta, piyasaya sürülmesi ve pazarlamasıyla ilgili büyük bir anlaşma yaptı. Oyun bugüne kadarki en hızlı satan Quest oyunu olduğu için bu çabanın karşılığını almış görünüyor. Meta’ya göre bu, oyunun mağazadaki ilk haftasında elde edilen brüt gelire dayanıyor. Şirket, ‘The Mercenaries’ DLC’sinin gelecek yıl ücretsiz bir güncelleme olarak Resident Evil 4  VR’a geleceğini duyurmasının yanı sıra bugün de doğruladı.

Lansmanından yaklaşık beş hafta sonra,  Resident Evil 4 VR, 4.225 oylandı ve onu VR gözlüklerde en çok oy alan 17. oyun haline getirdi. Şuana kadar en çok oylanan oyun ünvanı 39.000 oy ile Beat Saber da, genel olarak en çok oy alan oyundan hala çok uzakta, ancak oldukça iyi bir başlangıç ​​yaptı.

İncelemelere, oyunun fiyatına ve Meta’nın oyunun rekor kıran ivmesini onaylamasına dayanarak, Resident Evil 4 VR’nin şu ana kadar yaklaşık 8,5 milyon dolar gelir elde ettiğini tahmin ediliyor.

Satışlarından oyunun pazarlama operasyonunun ne kadar olumlu olduğunu tam olarak söylemek mümkün değil, ancak sadece popüler olmanın ötesinde, oyun da oldukça iyi karşılandı. Resident Evil 4 VR şu anda 5 üzerinden 4,66 ortalama kullanıcı puanına ve 100 üzerinden 85 Metacritic puanına sahip.

Yorum yazın

TeknoVR