Blade & Sorcery Güncellemesi, Oynanış İyileştirmeleri ve PC Grafikleri İyileştirildi

Önümüzdeki birkaç ay içinde beklenen  Blade & Sorcery  U11 güncellemesi, oyuncuların oynama şeklini genişletecek bir dizi iyileştirme getirecek.

7 dakika, Okuma Süresi

Blade & Sorcery Güncellemesi U11 çok yakında. VR’nin en sevilen yakın dövüş simülasyonu Blade & Sorcery, sürekli güncellemeler almaya devam ediyor. Oyunun bir sonraki güncellemesi U11, stüdyonun genişletilmiş bir sihir sistemi, gizli mekanikler, PC’de grafiksel iyileştirmeler ve çok daha fazlasını alacak gibi görünüyor.

Güncelleme (11 Mayıs 2022): Blade & Sorcery U11 güncellemesi bugün Steam VR ve Oculus PC’de beta olarak yayınlandı . Geliştiriciye göre, beta sürümünde erken dalış yapan oyunular, betada olağan sorunlara hazırlıklı olmalı, kritik hata raporları ve güncellemenin getirdiği birçok değişiklikten geri bildirimle hataları toplamayı umuyorlar.

“Lütfen unutmayın, beta geliştirmeye devam eden bir çalışmadır ve büyük olasılıkla hatalara ve revizeden yoksun birçok yeni sistem mekaniği sunuyoruz; Bu, betanın bütün noktası olacak, ”diyor geliştirici. “Bu nedenle, hata deneyimi yaşamakta sorun yoksa ve bu hataları bulmamıza aktif olarak yardım etmekle istiyorsanız, geri bildirimde bulunmakla ilgileniyorsanız, beta sürümünü seçmeniz önerilir.”

Geliştirici ayrıca Blade & Sorcery U11 beta sürümünde  bulunan yeni özelliklerin uzun bir video turunu da yayınladı. Bu iyileştirmelerin oyunun Quest versiyonu için ne zaman yayınlanacağı konusunda şimdilik bir bilgi yok.

U11’de gelen büyük değişiklikleri gözden geçiren orijinal makale aşağıda devam ediyor.

Önümüzdeki birkaç ay içinde beklenen  Blade & Sorcery  U11 güncellemesi, oyuncuların oynama şeklini genişletecek bir dizi iyileştirme getirecek.

Genişletilmiş Sihirli Sistem

Magic, Blade & Sorcery’de, oyunun büyüleri için yoğun bir görsel ve ses efektlerinin yeniden işlenmesiyle başlayarak, stüdyonun bu ayın başlarında bir önizlemede belirttiği gibi bir makyaj yapıyor.

Büyüler de ince ayarlar (ve bazı durumlarda yeni işlevler) alıyor; geliştirici Warpfrog, oyunun sihir sistemi için tasarım hedeflerinin, Ateşin “doğrudan hasar büyüsü” olması, Yerçekiminin “faydalı ve çok yönlü işlev” ile ilgili olması ve Aydınlatmanın “kalabalık kontrolü” üzerine odaklanması olduğunu söylüyor.

Bu amaçla, Ateş büyüsü, oyuncunun iki elinden gelen yükü Meteor adlı “Kamehameha” tarzı bir saldırıda birleştirmesini sağlayan bir ‘birleştirme’ yeteneği kazanıyor. Büyü çubukları da harekete geçiyor; Artık oyuncular, ateş toplarını atmak, kullanmak veya hedeflenen ateş toplarını atmak için Ateş büyülerini bir asa ile birleştirebilir.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Yerçekimi büyüsüne gelince, oyuncular artık kendi Yerçekimi Balonu’ndan etkilenecekler, bu da özellikle oyuncular Yerçekimi büyüsünü her iki elini kullandığında artırılmış bir sıçrama sağlayan yeni Yerçekimi Zıplama özelliği ile birleştirildiğinde daha yükseklere ulaşmalarına izin verecek. Benzer şekilde, yavaş inmek ve kaymak için her iki el de aşağı dönük olarak kullanılabilir.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Yerçekimi’ni bir asa ile birleştirmek, kullanıcının nesneleri almasına ve ağırlıksızmış gibi etrafta sallamasına olanak tanır – Kayaları tutup düşmanların üzerine atmak harika olacak gibi görünüyor.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Aydınlatma, bir kadro ile birleştiğinde bazı özel hareketlere de sahip olacak; alt-use düğmesine basmak ve basılı tutmak, bir an için havada kalan ve düşmanları sersemletip sakatlayabilen bir elektrik dalgası oluşturacaktır. Yere çarpmak, çevredeki herkesi sersemleten bir şok dalgası yayacak.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Stüdyo ayrıca yepyeni bir “Soul” büyüsünü de duyurdu, ancak bunun muhtemelen U11 güncellemesinden sonra oyuna dahil edecekler.

Geliştirilmiş Gizlilik, Zırh Sistemi ve Daha Fazlası

Şubat ayında stüdyo, Blade & Sorcery’nin U11 güncellemesi için yapılan çalışmalarda birkaç başka özellik  bilgisi verdi.

Genişletilmiş gizlilik mekanikleri, sinsi oyun tarzlarını daha uygulanabilir hale getirecek. Stüdyo, sinsi oyunculara daha gerçekçi bir şekilde yanıt vermek için yapay zekanın elden geçirildiğini söylüyor. Örneğin, düşmanlar önlerine bir şey fırlatılırsa, bir ceset bulurlarsa, meşale tutan oyuncuyu görürlerse veya oyuncunun çok yüksek sesle silah şaklattığını duyarlarsa varlığınıza dair uyarılırlabilecekler.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Yeni bir ışık tabanlı görüş sistemi, oyuncuların özellikle çömelirken karanlık alanlardan daha güvenilir bir şekilde gizlice girebilmelerini sağlayacak. Benzer şekilde, karanlık alanlarda saklanan oyuncuları, düşmanların görmesi daha zor olacak.

Oyuncuların kendilerini zırh parçalarıyla donatmalarını sağlamak için oyuna bir zırh sistemi de geliyor. Oyuncular çeşitli parçaları karıştırabilecek ve eşleştirebilecekler, oyuncuların oyunda kazanılan para biriminden daha iyi zırh satın alabilecekleri oyun mağazası piyasaya sürüldüğünde büyük bir rol oynayacağını söylüyor. Oyunculara zindanlarda bulunan ganimetleri saklamak için bir envanter sistemi de ekleniyor.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Oyuncu gövdesi özelleştirmesi, U11’de de gelişecek; Stüdyo, oyuncuların avatarlarının yüzlerini ve ten tonlarını kişiselleştirmelerine izin vermeyi planladığını söylüyor.

Stüdyo, Blade & Sorcery U11 güncellemesine ne kadarının ekleneceğini henüz tam olarak bilmediğini söylese de, düşman animasyonu iyileştirmeleri üzerine de çalışıyor.

Animasyon revizyonunun amacı, AI’yı savuşturma yoluyla kendini savunmada daha duyarlı hale getiriyor. Düşman saldırı animasyonları, özel yapım yakalanmış savaş animasyonları ile derpier saldırı animasyonları değiştirilerek geliştirilecek. Ve son olarak, yapay zekanın baltayla itilmemesi gibi bazı aptalca davranışlar ortadan kaldırılacak” diye yazıyor stüdyo.

blade & sorcery u11 güncellemesi

PC’de Grafiksel Revizyon

blade & sorcery u11 güncellemesi

PC’deki Blade & Sorcery oyuncuları, U11 güncellemesiyle ekstra bir ödül alacak. Stüdyonun en son teaserına göre, yolda çevresel görsellerde bazı önemli iyileştirmeler var (bu, Quest versiyonuna getirilmeyecek).

“En büyük değişikliklerden biri kullanılan aydınlatma teknolojisinde oldu; kısacası, ortamdaki her şey artık çok daha çeşitli ışık kaynaklarından dinamik, gerçek zamanlı aydınlatma alıyor. Stüdyo, bu değişiklikten önce, statik nesnelerin ışıklandırmalarını tamamen pasifleştirmişti ve elde tutulan meşaleler gibi yalnızca birkaç kaynaktan dinamik aydınlatma alıyorlardı” diye yazıyor. “[U11] güncellemesinde, statik nesneler oyundaki hemen hemen her ışık kaynağından, özellikle de güneşten gelen güzel dinamik aydınlatmayı alıyor ve sonuç, daha önce hiç olmadığı kadar canlı ve net.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Aydınlatma iyileştirmelerinin ötesinde, oyundaki tuğla ve taş görünümünü geliştirmek için önemli çalışmalar yapıldı. Oyuncular, oyunun duvarında çok daha fazla geometrik ayrıntı görecekler ve stüdyo, “bunların gerçek 3D olan ve etkileşime girebilen, çarpıştırılabilen, tırmanılabilen, vb. bireysel tuğlalar” olduğunu ve sadece kranklanmış mozaikler olmadığını belirtiyor.

blade & sorcery u11 güncellemesi

Ve performans konusunda endişe duyanlar için stüdyo, “yeniden işlenen her şeyin eski sürümlerden önemli ölçüde daha optimize edildiğini” yazarak grafik iyileştirmelere daha fazla özen gösterdiğini söylüyor. Umarım bu, görsel iyileştirmelere rağmen öncekine benzer performans seviyeleri anlamına gelir.

Blade & Sorcery U11 Güncellemesi Yayınlanma Tarihi Hakkında Bildiklerimiz

Studio Warpfrog, U11 için henüz kesin bir çıkış tarihi verilmedi, ancak daha önce Q1’in sonunda piyasaya sürülmesi için bir hedef belirlemişlerdi. Bu 2. çeyreğe girdiği anlamına geliyor. Stüdyo bir sonraki büyük güncellemesini (U12) üçüncü çeyrek için planladı, yani görünüşe göre önümüzdeki üç ay içinde U11’in gelebileceğini söyleyebiliriz.

Bugün itibariyle stüdyo, U11 güncellemesini halka açmak için tamamlamadan önceki son adımlardan biri olan hata testine geçmek üzere olduğunun bilgisini duyurdu.

Warpfrog daha önce güncellemelerin önce PC’ye geleceğini ve ardından sonraki aylarda oyunun Quest sürümü  Blade & Sorcery: Nomad’a geleceğini söylemişti.

Yorum yazın

TeknoVR