Telefon Tabanlı AR navigasyon Uygulaması Perakende Sektörünü Hedefliyor

2 dakika, Okuma Süresi

İngiltere merkezli artırılmış gerçeklik girişimi Dent Reality, şirketin telefon tabanlı AR navigasyon uygulamasını perakende sektörüne getirme çabalarını ilerletmek için kullanmayı planladığı 2,5 milyon sterlin (~ 3,4 milyon dolar) finansman sağladığını duyurdu.

Finansman turu, Avrupa’nın Şeker Başkenti, Silikon Vadisi’nin Yüzde 7’lik Girişimleri ve bir dizi melek yatırımcının katılımıyla Pi Labs tarafından yönetildi.

Dent Reality, bir süredir AR içerikli iç mekan konumlandırma sistemini inşa ediyor. Dent Reality’yi en son 2019’un başlarında, perakendecilerin iç mekan haritasını entegre edebilmeleri, kullanıcının nerede olduğunu anlayabilmeleri ve alışveriş yapanların ürünleri bulmasına yardımcı olmak için sanal yollar ve oklar kullanabilmeleri için iOS için bir yazılım geliştirme kiti yayınlayacağını duyurduğu zaman ilk olarak duymuştuk.

Dent Reality, AR Navigasyon Uygulaması

2019 yılında Andrew Hart ve Ben Rosenbaum tarafından ortaklaşa kurulan şirket, İngiltere merkezli perakendeci Marks & Spencer ile perakendecinin White City’deki Westfield London mağazasında iç mekan takibi için yeni bir test kiti üzerinde çalıştığını açıkladı.

Dent Reality, “Uygulama, müşterilerin deneyimlerini güçlendirmek için gerçek zamanlı rehberlik ve bilgilerle listelerindeki her öğeyi bulmalarına yardımcı oluyor” diyor. “Teknolojinin potansiyeli çok geniş ve örneğin kampüslere, havaalanlarına, alışveriş merkezlerine ve müzelere uygulanabilir. Dent Reality’nin bekleme listesi şu anda çok çeşitli sektörlerden yüzlerce büyük kuruluşu içeriyor.”

Stüdyo, tipik bir lokasyonda 40.000 parçanın ve perakendeci başına binlerce lokasyonun olabileceği bir ortamda çalışabileceğini söylüyor.

“Vizyonumuz, her fiziksel alanın dijital olarak birbirine bağlanarak çevremizdeki dünyayla tamamen yeni bir etkileşim türü sağlamasıdır. Bu ‘akıllı alanlar’ zengin bilgilerin kilidini açacak, alışveriş yapanlar ve perakendeciler için milyarlarca günlük etkileşime dönüştürecek,” dedi CEO ve kurucu ortak Andrew Dent. “Şu anda, teknolojinin en büyük oyuncuları, yeni nesil artırılmış gerçeklik giyilebilir cihazlar oluşturmak için çalışıyor ve biz de bu dönüştürücü teknoloji için öldürücü tüketici kullanım senaryoları oluşturuyoruz. Gelecekte, fiziksel bir konumda sorunsuz bir dijital deneyim sağlamak, her işletme için bugün bir web sitesine sahip olmak kadar önemli hale gelecektir.”

Bireysel yatırımcılar arasında Indeed.com kurucu ortakları Paul Forster ve Rony Kahan, sosyal VR kurucusu Esteban Ordano, Tumbler kıdemli Matt Hackett ve Citymapper Omid Ashtari’nin eski başkanı yer alıyor.

Stüdyo, hizmetlerini yeni mağazalara ve perakendecilere taşıyacak olan fonun ekibini ve hizmetlerini genişletmek için kullanılacağını söylüyor.

Yorum yazın

TeknoVR