Sosyal VR Girişimi, 57 Milyon Dolarlık Yatırım Arttırdı

1 dakika, Okuma Süresi

Japon sosyal VR girişimi HIKKY, Japon mobil ağ operatörü NTT Docomo liderliğinde 6,5 milyar ¥ (~57 milyon $) topladığını duyurdu. Başlangıç, fonları web tabanlı metaverse platformunu genişletmek için kullanacağını aktardı.

2018 yılında kurulan Japonya merkezli Hikky , en iyi ‘Vket’ etkinlikleri dizisi, katılımcıların gerçek ve sanal ürünleri katılımcılara pazarladığı ve sattığı sanal pazar yerleri ile tanınıyor.

Şirket, sanal etkinliklerinin bir milyondan fazla ziyaretçi çektiğini ve HP, Tencent, Disney, Bandai Namco, Audi gibi büyük markaları ve sanal ürünler satan bağımsız geliştiricileri cezbettiğini söylüyor.

Bu yaz düzenlediği en son Vket 6 etkinliğinin ardından şirket , Japon mobil ağ operatörü NTT Docomo liderliğinde 6,5 milyar ¥ (~57 milyon $) A Serisi fon topladığını duyurdu (diğer katılımcılar açıklanmadı). Hikky, miktarın A Serisi finansman turunun “ilk aşaması” olduğunu ve ek finansmana açık olduğunu söylüyor.

Şirket, sermayenin kuruluşunu güçlendirmek, ürünleri hem yurtiçinde hem de yurtdışında genişletmek ve web tabanlı metaverse platformu Vket Cloud’u geliştirmeye devam etmek için kullanılacağını söylüyor.

Şirketin Vket etkinlikleri büyük ölçüde sosyal VR platformu VRChat’te barındırılırken, Hikky, kullanıcıların kendi alanlarına erişilebilen sanal alanları barındırabilecekleri açık bir metaverse platformu olarak tasarlandığını söyledi.

Yorum yazın

TeknoVR