Apple Vision Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu

1 dakika, Okuma Süresi

Apple, Vision Pro çıkış tarihi olarak 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesinin planlandığını doğruladı. Apple’ın “Wonderlust” ürün lansman etkinliğinde iPhone 15 ile Watch Series 9 ve Ultra 2’nin resmi tanıtımı yapıldı. XR, etkinliğin ana odak noktası olmasa da, Apple yakında çıkacak olan bağımsız karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’da herhangi bir gecikme görülmediğini doğruladı. 2024’ün başındaki sürümünü ertelemek için.

Vision Pro Ne Zaman Satışa Çıkacak

İlk kez Haziran ayında WWDC’de tanıtılan Apple CEO’su Tim Cook, dün gece ürün etkinliği sırasında Vision Pro’nun hala “2024 başlarında piyasaya sürülme yolunda olduğunu” söyledi.

3.500 dolarlık son derece ‘profesyonel’ fiyat etiketiyle gelen Vision Pro’nun geçmişte birden fazla gecikmeye konu olduğu bildiriliyor. MR gözlüğünün 2022’de geleceği yaygın olarak düşünülüyordu, ancak ardı ardına gelen birkaç rapor, o zamandan bu yana birçok kez ertelendiğini ileri sürdü.

Apple, “2024’ün başlarında” lansmanıyla arka planda bazı doğru hamleler yapıyor gibi görünüyor; çünkü şirket, şüphesiz zaten stüdyoların elinde olan geliştirici birimleri için başvuruları zaten açtı.

Bu arada Cupertino teknoloji devi, iPhone 15 Pro’yu Vision Pro’da izlenebilecek stereoskopik video çekmeye hazırladığını da duyurdu . Şirketin en premium ‘Pro’ telefon tekliflerindeki özellikler sonraki nesillere damlama eğiliminde olduğundan, bu ilginç bir seçim. Burada telefonun ultra geniş ve ana kameraları, Apple’ın “üç boyutlu video” dediği şeyi oluşturmak için birlikte çalışıyor.

Yorum yazın

TeknoVR