Sony, Metaverse Çözümlerini Genişletmek İçin Beyond Sports’u Satın Aldı.

Beyond Sports'un teknolojileri ve yakın zamanda satın alınan Hawk-Eye Innovations, beyzbol, tenis, basketbol ve futbol maçları için gerçek zamanlı 3D (RT3D) içerik geliştirecek.

2 dakika, Okuma Süresi

Japon elektronik devi Sony, Metaverse çözümlerini genişletmek için kısa süre önce Beyond Sports’u satın aldı, eski şirketin spor etkinlikleri için devasa metaverse içeriği oluşturmasına izin verdi.

Beyond Sports, 3D animasyonlar için gerçek dünya verileri geliştiriyor ve teknolojileri, Sony’nin büyüyen sürükleyici çözümler portföyüyle sorunsuz bir şekilde entegre olacak. Nikkei tahminlerine göre, anlaşmanın değeri 70 milyon dolara ulaşabilir.

Beyond Sports’un teknolojileri ve yakın zamanda satın alınan Hawk-Eye Innovations, beyzbol, tenis, basketbol ve futbol maçları için gerçek zamanlı 3D (RT3D) içerik geliştirecek.

Hawk-Eye Innovations’ın teknolojileri, spor maçlarında gerçek zamanlı olarak top konumlarını takip eder. Ulusal Futbol Ligi (NFL) ve Ulusal Hokey Ligi (NHL) gibi spor organizasyonları, ürün çözümleri için şirketi görevlendirdi.

İki firma ile Sony, RT3D oyuncu ve spor top modelleri ile spor sahalarının ve kortların dijital ikizlerini oluşturabilir.

Sony’nin sahip olduğu başka bir kuruluş olan Pulselive, izleyicilere metaverse canlı akış teknolojileri ve şirketler için, potansiyel olarak PlayStation konsollarında da ek gelir akışları sağlayabilir.

Gelecekteki bu tür entegrasyonlar, Sony’nin önümüzdeki yılın Şubat ayında piyasaya çıkması beklenen PSVR 2 cihazında gerçekleşebilir.

Sony, Metaverse Technologies’te “Oyununu Yükseltiyor”

Haber, şirketin tokenler (NFT’ler) ve diğer dijital içerik ticareti yapmak üzere PSVR 2 için blockchain teknolojileri için bir patent başvurusunda bulunmasının ardından geldi. Oyuncular, oyun içi içerik satın almak ve satmak için yeni araçları kullanabilir ve sürükleyici içerik için meta verileri, mülkiyeti ve diğer önemli ayrıntıları belirleyebilir.

Sony ayrıca oyun ve müzik alanındaki uzmanlığından yararlanarak metaverse çözümlerini güçlendirmeyi ve hayranların sosyalleşmesine ve oyun topluluklarına katılmasına olanak sağlamayı hedefliyor. Sony, XBOX’ın gişe rekorları kıran oyunu Halo’nun orijinal kreatif stüdyosu Bungie Studios’u satın aldıktan sonra metaverse pazarındaki konumunu daha da güçlendirdi.

Sony Grup İcra Kurulu Başkanı Kenichiro Yoshida yakın tarihli bir açıklamada Metaverse’nin “aynı anda bir sosyal ortam ve oyun, müzik, film ve animenin kesiştiği canlı bir ağ oluşturma alanı” olduğunu söyledi.

Rakip firma Microsoft, çözüm portföyünü 68 milyar dolarlık tarihi bir anlaşmayla genişletmek için Activision Blizzard’ı satın aldı. Bu, Microsoft’un bulut bilgi işlem, dijital avatarlar, değiştirilemez NFT’le) ve diğerleri gibi metaverse teknolojilerine yönelik gelecekteki hedeflerini büyük ölçüde genişletti.

Sony Interactive Entertainment, Miami, Florida’daki Immerse Global Summit (IGS) 2022’de Magic Leap, AT&T, Amazon, Qualcomm, Unity, Lenovo ve diğerleri gibi devasa teknoloji devlerine katılmaya da hazırlanıyor. Devasa etkinlik, küresel teknoloji topluluğunu web3’ün geleceğini ve gelişen teknolojilerin yükselişiyle İnternet’in halefi olan Metaverse’yi keşfetmeleri için bir araya getirecek.

Yorum yazın

TeknoVR