Reebok Metaverse’de Dijital Giyilebilir Teknolojileri Piyasaya Sürecek

2 dakika, Okuma Süresi

Reebok Metaverse’de yer almaya hazırlanıyor, tüketicilerin ayakkabıdan giyime kadar ürünleriyle etkileşim kurma fırsatlarını genişletmeye çalışırken metaverse’ye yönelecek.

2024’te, “akıllara durgunluk veren” bir dijital ayakkabı deneyimi yaratmayı amaçlayan “Reebok Impact” prömiyeriyle devreye girecek.

Aşağıdaki videoda da açıkça görüldüğü gibi, bu deneyim yapay zeka, web3, oyun ve metaverse teknolojilerinin çeşitli unsurlarından yararlanacak.

Reebok, metaverse macerasına başlamak için Futureverse ile iş birliği yaptı ve bu, “uzun vadeli” bir ortaklığın yalnızca ilk adımı gibi görünüyor.

Sonraki adımlar yeni işlevlerin, entegrasyonların ve deneyimlerin eklenmesini içerecektir.

Ortaklığın derinliklerine inen Reebok CEO’su Todd Krinsky şunları söyledi:

Futureverse ile ortaklığımız ve Reebok Impact’in yakında piyasaya sürülmesi, tüketicilerimizi, olasılıklar alanını yeniden tanımlayacak şekilde ürünlerimizin dijital evrimine dahil etmek için geleneksel inovasyon sınırlarını aşmamıza olanak tanıyor.

Bu hamleyi yaparken Reebok, Adidas, Nike ve Puma’nın da dijital giyilebilir ürünleri metaverse’de kullanılabilir hale getirmek için benzer adımlar atmasıyla çok iyi bilinen bir yol izliyor.

Nike daha ileri gitti. Aslında işletme, Roblox ekosistemi içinde inşa edilmiş bir “mikro metaveren” olan Nikeland’ı bile piyasaya sürdü.

Ancak XR’nin çılgın dünyasını kucaklamak için daha birçok hamle yaptı.

Örneğin, bir SWOOSH Web3 Topluluk Platformu başlattıSeul’de bir XR konsept mağazası açtı ve – 2021’de – NFT sanat eserleri tasarlayan bir stüdyoyu satın aldı.

Ancak  Futureverse Kurucu Ortakları Shara Senderoff ve Aaron McDonald, Reebox ile yapılan çalışmanın da aynı derecede öncü olacağına inanıyor.

Ortak bir açıklamada şunları söylediler: “Hayatın gözlem değil aktif katılım yolculuğu olduğuna dair ortak inancımızın bir kanıtı olan Reebok ile özel ortaklığımızı duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

“Bu, tüketicilere dijital ayak izlerinin fiziksel ayak izleri kadar önemli olduğu bir dünyaya adım atmaları için bir davet.

Birlikte, her adımın bir hikaye anlattığı ve her hikayenin dünyamızı şekillendirdiği dijital olanaklara öncülük ediyoruz.

Futureverse, 11 metaverse altyapısı ve yaratıcı içerik firmasından oluşan pazar ivmesine sahip yeni bir şirket.

Daha geçen yıl piyasaya sürülmesinin ardından, şimdiden dünyanın en kapsamlı, hareketli metaverse topluluklarından birini oluşturdu.

Dahası, FIFA destekli “AI League” spor heyecanı da dahil olmak üzere pek çok oyun, AI destekli dijital koleksiyon öğelerini kullandı.

Bu nedenle, Reebok’un dikkatini çekmesi ve yapay zeka, metaverse oluşturmak için 54 milyon dolarlık bir A Serisi yatırım turu elde etmesi belki de sürpriz değil.

Ancak artık Reebok ile çalıştığı için daha rekabetçi bir alanda rekabet etmek zorunda kalacak.

Yorum yazın

TeknoVR