Nikeland Metaverse Büyümeye Devam Ediyor

Sanal bir dünya olan Nikeland Metaverse piyasaya sürülmesinden bu yana, 224 ülkeden yaklaşık 7 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. 

2 dakika, Okuma Süresi

Nike tarafından hit video oyunu Roblox içinde inşa edilen sanal bir dünya olan Nikeland’in piyasaya sürülmesinden bu yana, 224 ülkeden yaklaşık 7 milyon kişi tarafından ziyaret edildi. Burada Nike ürünleriyle dolu bir dijital mağazaya göz atabilir ve popüler NBA oyuncularıyla takılabilirler.

Şubat ayında NBA All-Star Haftası sırasında, NBA süperstarı LeBron James, hayranlarla doğrudan basketbol hakkında konuşmak, birkaç sanal beşlik çakmak ve insanları basketbol sahasında veya en sevdikleri yerde motive etmek için Nikeland’e adım attı.

Nike’ın İcra Kurulu Başkanı ve Başkanı Jack Donahoe, üçüncü çeyrek kazanç raporunda , “Nikeland sahasında LeBron, oyunculara koçluk yaptı, oyuncularla etkileşim kurdu ve katılımcılar, sanal ürünlerin kilidini açma yeteneği ile fiziksel oyun için ödüllendirildi” dedi.

Nike için metaverse, büyük kazançlar için çok fazla potansiyele sahip. Diğer şirketler hala dijital ikizlerini meta evrene nasıl entegre ebileceklerini tartışırken, Nike “Just Do It” tavrını benimseyerek mücadele için ilk adımını attı. Nike , geçtiğimiz Kasım ayında Nikeland’i piyasaya sürmeden önce, şimdi Nike Virtual Studios olan  önde gelen moda evi RTFKT’yi satın aldı.

Bugün itibariyle Nike Digital, Nike Markası gelirinin %26’sını temsil eden Nike pazarının en hızlı büyüyen parçası.

Bunun bir nedeni, Nike’ın gelir yapısının bir parçası olarak markalı NFT’leri benimsemesidir. Tüketicilerine sanal ürünler sunan ilk büyük markalardan biri oldu ve bir koleksiyon veya modadan daha fazlası olan Nike markalı NFT’lere odaklanan bir kampanya yarattılar.

Nikeland’in avatarınız için NFT’lerden veya şık Nike kıyafetlerinden daha fazlası. Diğer insanlarla oynayabileceğiniz çok sayıda eğlenceli mini oyun var. Oyuncular süper güçlerin kilidini açma, trambolinlere atlama ve daha fazlasını yapma yeteneğine sahiptir ve gerçek dünyadaki birçok kuralı olan sporların aksine, Nikeland sporlarının kuralları yoktur.

Kendi gözünden, Nike topluluğunun bu metaverse deneyimini yaratmasını, paylaşmasını ve bundan faydalanmasını istiyor.

Nike hem gerçek dünyada hem de metaverse’de büyümeye hazır. Donahoe’ya göre, Nike önümüzdeki çeyrekte pazarlama ve reklam bütçesini %20 oranında artırdı ve bu da yaklaşık 854 Milyon Dolara eşit olacak.

Bu kesinlikle Nikeland metaverse daha fazla insanı çekmeye yardımcı olacaktır. Nikeland’e hiç gitmediyseniz, kesinlikle tavsiye ederiz. Bu, Nike ve metaverse için sadece bir başlangıç gibi görünüyor.

Yorum yazın

TeknoVR