Yeni Söylentiler, Oculus Quest 2 128GB Yolda

3 Okuma Süresi

Oculus Quest 2 128GB yakında satışta olacak. Facebook , Ekim 2020’de Oculus Quest 2‘yi piyasaya sürdüğünde, 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki model ile satışa çıktı.

Platformun yazılımlarının çoğu genellikle oldukça küçük, ortalama 1 GB civarında olsa da, yeni Oculus oyunları daha büyük boyutlarda geliyor ve 64 GB modeli cazibesini yitiriyor. Yeni söylentiler, Facebook’un da bunu, yeni bir 128GB sürümü ile bertaraf etmek istediği yönünde.

Fransız web sitesi GamerGen’in perakende sitesi LDLC’de, başka bir perakendeci Top Achat’tan haberin doğru olduğunu teyit eden bilgiler almasıyla 128GB modelle ilgili birkaç bilgi ortaya çıktı. 64 GB’lık model artık stokta yok, onun yerini 128 GB’lık model alıyor.”

oculus quest 2 128gb

oculus quest 2

Tabii ki, Facebook tarafından Oculus Quest 2 128GB lık bir versiyonun yolda olduğuna dair resmi bir onay var.

Daha büyük depolama kapasitesine sahip bir temel model, yeni oyunların boyutlarını da düşünecek olursak, daha faydalı olacaktır. Oculus Quest VR gözlüklerinin tek sınırlayıcı faktörü, genişletilebilir bellek deposunun olmamasıdır.

Özellikle 64 GB modeliyle, bir yerden sonra yer açmak için eski içerikleri silmek zorunda kalıyorsunuz veya içerikler arasında seçim yaparak bazı VR uygulamalarından vazgeçmek sorunda kalıyordunuz.

 

Yorum yazın

TeknoVR