Mobile Suit Gundam, VR İnteraktif Animesi Quest’e Geliyor [Fragman]

1 dakika, Okuma Süresi

Bandai Namco, Kasım ayında Quest için bir Mobile Suit Gundam oyunu yayınlamak üzere XR stüdyosu Atlas VGloom Eyes,  BATTLESCAR )  ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Stüdyo ilk teaser’ı yayınladı.

Mobile Suit Gundam: Silver Phantom, hayranlara kendilerini Gundam serisine yeni bir şekilde ve yepyeni bir hikayeyle kaptırma fırsatı sunacağı söylenen “sanal gerçeklik etkileşimli filmi” olarak tanıtılıyor.

Proje geçen yılın sonlarında duyurulduğunda stüdyolar ayrıntılara çok az önem veriyordu, ancak artık anlatının uzaydaki savaş sahneleri de dahil olmak üzere Universal Century 0096’da geçeceği ortaya çıktı.

Tokyo merkezli anime tüketici şovu Anime Japan’ın tam zamanında, Mobile Suit Gundam için yepyeni bir tanıtım videosu var yayınladı.

Biraz daha detay istiyorsanız Bandai Namco Filmworks ve Altas V, geçen hafta SXSW 2024’te hikaye taslaklarına ve karakter tasarımına kısa bir bakış sağlayan bir kamera arkası videosu da gösterdi.

Mobile Suit Gundam, VR İnteraktif Animesi

Bu arada, Mobile Suit Gundam: Silver Phantom’un  Quest’te tam olarak ne zaman çıkacağına dair bir haber duymayı bekleyeceğiz, çünkü şu an için çıkış tarihi hala tam bir gizem. Stüdyolar bize yakında bir Quest Store sayfası beklememiz gerektiğini söylüyor, listelendikten sonra oyunu istek listenize koymanıza olanak sağlayacak.

TeknoVR