Çok Oyunculu VR Çizim Uygulaması Gesture VR İle Daha İyi Bir Sanatçı Olabilirsiniz.

2 dakika, Okuma Süresi

Gesture VR, yaratıcılarının sanatçıların becerilerini geliştirmelerine ve öğrendiklerini fiziksel çalışmaya çevirmelerine yardımcı olacağını söylediği. Çizimi kursu almakla aynı deneyimi yaşatmayı amaçlayan yeni bir VR çizim programıdır.

Nick Ladd, illüstrasyon ve 3D animasyon geçmişine sahip bir sanatçı, Ladd, Namoo ve Soda Island’dan Masallar gibi VR deneyimlerinde sahne oluşturmak için kullanan Quill oluşturma aracının yardımıyla VR’da yaratıcılığı genişletmiştir.

Kanada merkezli bağımsız şirket, sezgisel çizim araçlarına ve gerçek modellerin fotogrametri taramalarına odaklanan bir uygulama olan Gesture VR’yi  piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Çok Oyunculu VR Çizim Uygulaması Gesture VR ile yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

ladd, gesture vr'nin bir life drawing stüdyosunda olma deneyimini simüle etmeyi hedeflediğini ve sanatçılara, döndürebilecekleri ve ışıklandırabilecekleri 120 benzersiz çıplak model fotogrametri taraması vermeyi hedeflediğini söylüyor. evet, biraz utangaçsanız bir sansür seçeneği de mevcuttur. öncelikle çizim odaklı bir program olan gesture vr, hem kağıt üzerinde 2d hem de 3d olarak çizim yapmanızı sağlayan çok yönlü bir kalem aracı içerir. çizim oturumunuz bittiğinde, kullanıcılar eskizleri dışa aktarabilir ve paylaşabilir; ancak daha sosyal bir çizim deneyimi arıyorsanız, aynı alanda en fazla dört oyuncu bağlanabilir ve birlikte çizim yapabilir.

İlk etapta kullanabileceğiniz, ışıklandırabilleceğiniz 120 benzersiz çıplak model fotogrametri taraması vermeyi hedeflediğini söylüyor. Şayet biraz utangaçsanız bir sansür seçeneği de mevcut.

Öncelikle çizim odaklı bir program olan sanal gerçeklik uygulaması, hem kağıt üzerinde 2D hem de 3D olarak çizim yapmanızı sağlayan çok yönlü bir kalem aracı içerir. Çizim oturumunuz bittiğinde, kullanıcılar eskizleri dışa aktarabilir ve paylaşabilir. Sosyal bir çizim deneyimi arıyorsanız, aynı alanda en fazla dört oyuncu bağlanabilir ve birlikte çizim yapabilirsiniz.

Uygulamayı, SteamVR başlıklarında ve Meta Quest’te App Lab aracılığıyla 14 ABD doları fiyatla 6 Aralık 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Aşağıdaki fragmana göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR