Amazon, Satın Almadan Önce AR Uygulamasıyla Ayakkabıları Denemenizi Sağlıyor

Ayakkabılar için geliştirilen Sanal Deneme, şu anda çok çeşitli popüler ayakkabı markalarını desteklemektedir.

2 dakika, Okuma Süresi

AR Uygulamasıyla ayakkabıları deneme bulabileceksiniz artık. Geçtiğimiz hafta, çok uluslu teknoloji şirketi ve e-ticaret platformu Amazon, bir mobil cihaz kullanarak ayakkabı satın almadan önce “denemenizi” sağlayan yeni bir etkileşimli alışveriş deneyimini duyurdu. Ayakkabılar için Sanal Deneme, sanal ayakkabıları gerçek zamanlı olarak ayaklarınızın üzerine yansıtmak için AR teknolojisini kullanıyor ve tıpkı fiziksel bir ayakkabı mağazasında olduğu gibi potansiyel satın alma işleminizi çok sayıda açıdan incelemenize olanak tanır.

Herhangi bir güncel iOS cihazında resmi Amazon mobil uygulamasını açın ve çevrimiçi katalogdan bir çift ayakkabı seçin. Ayakkabılar için Sanal Deneme ile uyumlu ürünler, ürün sayfalarında “Sanal Deneme” düğmesi içerecektir.

AR Uygulamasıyla ayakkabıları deneme bulabileceksiniz artık

ar uygulamasıyla ayakkabıları deneme

Butona bastığınızda, mobil cihazınızdaki kamerayı etkinleşir. Buradan, tek yapmanız gereken kamerayı ayağınıza doğrultmak, bu noktada bir çift sanal ayakkabı otomatik olarak üzerinizde belirecek. Hatta ikinci bir fikre ihtiyaç duymanız durumunda, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için rengini değiştirebilir ve bir fotoğrafını çekebilirsiniz.

Şu anda Ayakkabılar için Sanal Deneme, belli modeller için popüler ayakkabı markalarını desteklemektedir. Bu, gelecekte ek markalar ve stiller tanıtmayı planlayan Adidas, Asics, Lacoste, New Balance, Puma, Reebok, Superga ve Saucony’yi içeriyor.

ar uygulamasıyla ayakkabıları deneme

“Yenilikçilik ve tüketici deneyimlerini yükseltmek New Balance’ın merkezinde yer alıyor. New Balance Kuzey Amerika Kıdemli Başkan Yardımcısı Melissa Worth, “Ortak müşteri tabanımızla etkileşime geçmenin kapsamlı yollarını aramaya devam ederken, Amazon Fashion’ın Ayakkabılar için Sanal Denemesinde ayakkabı seçimimizi sergilemekten heyecan duyuyoruz” dedi .

Ayakkabılar için Sanal Deneme, şu anda ABD ve Kanada’daki iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir, şirket yakın gelecekte resmi bir Android sürümü için planlarını onayladı. Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin .

Yorum yazın

TeknoVR