2020’nin En İyi PlayStation VR Oyunları

6 dakika, Okuma Süresi

2020’nin En İyi PSVR Oyunları. PlayStation VR ilk çıktığı günden bu yana 4 yıl geçti ve hala devam ediyor bu, çoğu sanal gerçeklik (VR) gözlüğünün kullanım ömrü göz önüne alındığında bir başarı. Sony Interactive Entertainment (SIE) şu anda mevcut olan PlayStation 5 ile bile, VR konusunda uyumluluğun devam etmesini sağlamıştır . PlayStation VR sahipleri için 2020’de aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda içerik var, işte en iyilerden 10 PlayStation VR oyunu

Önceki yıllardan farklı olarak, PlayStation VR oyunları hakimiyeti arttı ve bununla birlikte oyunların çoğu artık çoklu platform olma eğiliminde.

2020’nin En İyi PSVR Oyunları

Marvel’s Iron Man VR

PlayStation VR’ın yılın en büyük ayrıcalığı olan Marvel’s Iron Man VR ile başlayalım. Bir dizi gecikmeden sonra, geliştirici Camouflaj, yaz boyunca merakla beklenen oyunu piyasaya sürdü ve oyunculara ünlü kostümü giymek için bir şans verdi.

Bir çift PlayStation Move kontrol cihazıyla, yeni düşmanlarla savaşmak için gökyüzüne çıkabilir, Repulsor Jets’i düşman saldırılarını atlatmak ve onları vurmak için nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Hareket ilerledikçe, görevlere uyacak şekilde çeşitli saldırı ve savunma yetenekleriyle kıyafeti özelleştirebilirsiniz. Bu, sahip olabileceğiniz Iron Man olmaya en yakın olanı.

iron man vr

Paper Beast

Pixel Reef’in Paper Beast, bu yıl ortaya çıkacak alışılmadık VR deneyimlerinden biri, büyük veriden oluşturulan bir dünyanın içinde gerçeküstü bir bulmaca macerası. Bu simüle edilmiş ekosistemde, gerçek dünyadaki hayvanlara benzer özellikler gösteren tuhaf yaratıklar canlandı.

Çeşitli zorlukları çözmek için yaratıklar ve çevre ile etkileşimde bulunarak, yol boyunca hayranlık uyandıran görseller sunuyor. Kampanyaya ek olarak, kendi dünyalarınızı inşa edebileceğiniz bir sandbox modu var. Sanal gerçekliğin ne kadar benzersiz olabileceğini gösteren PlayStation VR oyunları arasında.

Final Assault

İlk olarak geçen yıl PC VR gözlükleri için piyasaya sürülen Phaser Lock Interactive, çok çalıştıktan sonra İkinci Dünya Savaşı strateji oyunu Final Assault’u PlayStation VR oyunu olarak karşımıza getirmeyi başardı .

Tek oyunculu bir harekatın yanı sıra çapraz platform çok oyunculu modu ile Final Assault , içerik söz konusu olduğunda oldukça zengin diyebiliriz. Kara ve hava birliklerine bir masa üstü tahta oyunu gibi komuta ediyorsunuz, bir saldırıya liderlik etmek veya ileri itmeden önce savunma pozisyonları oluşturmak için onları atarsınız. Amaç, rakiplerinizin üssünü yok etmek. Gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunlarını seviyorsanız çok eğlenceli.

Pixel Ripped 1995

VR ARVORE’un Pixel Ripped serisindeki retro nostaljiye gelince. En sonuncusu Pixel Ripped 1995, sizi 25 yıl öncesine, sprite’ların 3D grafiklere geçtiği bir zamana götürüyor.

Video oyunları için altın bir çağ olarak kabul edilen Pixel Ripped 1995 , Streets of Rage, Mortal Kombat, Road Rash, Star Fox, Sonic the Hedgehog ,  Castlevania  ve çok daha fazlası gibi başlıklara selam veren altı seviyeye sahip. Baş düşman kötü Cyblin Lord’u, 9 yaşındaki David adlı bir video oyunu hayranının yardımıyla yenmesi gereken Dot olarak oynuyorsunuz. Oyun, ekranda zorluklarla başa çıkmanız gereken 2D ve 3D arasında atlar. Herhangi bir oyuncunun yüzünü güldürecek bir PlayStation VR oyunları arasında.

GORN

Daha genç oyuncular için, doğrudan ayarlara girip kan efektlerini kapatmadığınız sürece, Gorn, komik, çizgi film tarzında katıksız aşırı şiddet içeren bir oyun. Sen bir gladyatörsün ve buradaki amaç, acımasız arena savaşlarında eline geçen silahları kullanarak (veya sadece ellerini kullanarak) hayatta kalmak.

Kemikleri kırarken ve rakiplerinizi bıçaklar, baltalar, topuzlar, yaylar ve hatta çevresel engellerle parçalayabilirsiniz. Her şeyin bir zıplama, ragdoll etkisi vardır, böylece silahlar dev süngerler gibi sallanırken düşmanlar etrafa savrulur. Sadeliği ile bağımlılık yapan Gorn, aynı zamanda çizgi film gladyatörlerini anlamsız dövmenin fiziksel çabası nedeniyle de size egzersiz yaptırır.

Dreams

PlatStation VR oyunları oynamanın yanı sıra yaratıcı olmayı da sevenler için Dreams, PlayStation 4 için yılın başlarında büyük bir lansman oldu ve birkaç ay sonra VR desteği eklendi.

Developer Media Molecule, hem kendi tek oyunculu deneyimini hem de Dreams topluluğunun geri kalanından olanları oynayabileceğiniz bir başlık yarattı . Daha derine inmek istiyorsanız, basit bir sanat eserinden dünyayla paylaşılabilecek bir VR oyununa kadar istediğiniz her şeyi oluşturmak için çok sayıda araç var. Sınırsız olasılıklara sahip bir Playstation VR oyunları arasında.

Pistol Whip

Sonunda PlayStation VR’a dönüşen bir başka 2019 oyunu olan Cloudhead Games’in Pistol Whip , başka hiçbir şeye benzemeyen ritim aksiyonlu bir VR oyunu . John Wick gibi filmleri çağrıştıran bir aksiyon filmi kahramanı haline gelebilir, düşmanları vurabilir ve büyük bir film müziğinden kaçabilirsiniz.

Oyun yoğun ve fizikseldir, sizi mermilerden kaçarken aynı zamanda ateş etmeye teşvik eder. Görseller de dramatiktir ve sizi terletecek her şeyi kapsayan bir deneyim yaratır. Sıralamada üst sıralara oturmak için, işleri zorlaştıracak çok sayıda değiştirici vardır

Pistol Whip: 2089 VR Shooter Oyunu En Büyük Güncelleme

Until You Fall

PlayStation VR oyunları arasında bu, ölümün acımasız ve oyunun daha da çok olduğu bir hack-n-slash roguelite.

Her şey yakın dövüşle ilgili, Rokar’ın prosedürel dünyasında savaşmak, her geçişin tamamen aynı olmadığı dünyada, daha güçlü hale gelebilirsiniz. Acımasız düşmanlara saldırın, engelleyin ve savuşturun. Başarısız olursanız, merkeze geri dönmek, stratejinizi değiştirmek için silahları yükseltebileceğiniz veya yenilerini seçebileceğiniz anlamına gelir. Gorn gibi enerjik, ancak daha çok hassasiyet gerektiren bir VR oyun.

Star Wars: Squadrons

Bu VR oyun, Ekim ayındaki ana sürüm olduğundan, pilotları o uzak galakside savaşmak için Asi veya İmparatorluk gemilerine bağladığı için çok az tanıtıma ihtiyaç duyuyor. Serinin hayranı olmanız gerekmese de, Star Wars Squadrons oynarken kesinlikle yardımcı olur.

Tek oyunculu ve çok oyunculu modlarla, hikaye odaklı harekatta, iki karşıt tarafın anlatıları arasında geçiş yaparak X-Wing veya Tie Fighter gibi çeşitli zanaatlara atlıyorsunuz. Çok oyunculu modda, Capital gemilerini alt etmek veya çevrimiçi it dalaşlarına katılmak için bir ekip oluşturarak aynı seçeneklere sahipsiniz. Daha rahat bir sanal gerçeklik deneyimi peşindeyseniz bu VR oyun tam size göre.

The Walking Dead: Saints & Sinners

2020’nin kaosu bir zombi kıyametinden kaçınmayı başardığı için, neden The Walking Dead: Saints & Sinners ile kendinizi gönüllü olarak bir tanesine koymuyorsunuz ? Kısmen sular altında kalmış bir New Orleans’ta geçen bir hayatta kalma VR oyunu, yeni arkadaşlar edin, düşmanlar edin ve yol boyunca birkaç zombiyi alt edin.

Bir serseri olarak, terk edilmiş binalarda ve sokaklarda kendi kaynaklarınızı korumaya çalışırken kalan az sayıdaki kaynak için yarışan savaşan gruplarla karşılaşırsınız. Yararlı eşyalar ve yeni silahlar üretin, bıçaklar sessiz ancak silahların büyük bir durdurma gücüne sahip olduğu ve aynı zamanda dikkat çeken yerlerde sizi yoracak. Ana kampanyanın dışında, sadece biraz arcade eylemi istiyorsanız, yürüyüşçüleri öldüren Deneme sürüsü modu var. Seni eğlendirecek ve hayatta kalma becerilerini geliştirecek çok şey var.

Yorum yazın

TeknoVR