HP, VR Gözlük Yönetim Aracı ExtendXR Duyurdu

2 dakika, Okuma Süresi

HP, kurumsal şirketler için bir XR yazılımı sağlayıcısı olarak konumunu güçlendiriyor gibi görünüyor. Büyük ölçekli VR’ı dağıtmayı ve yönetmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış bir mobil cihaz yönetimi (MDM) çözümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

HP ExtendXR olarak adlandırılan hizmet olarak yazılım (SaaS), 2016 yılında VR arcade alanından çıkan bir AR/VR cihaz yönetimi şirketi olan ArborXR ile işbirliği içinde oluşturuldu.

HP, ArborXR ile işbirliğinin, VR dağıtımlarını daha kolay ölçeklendirmek isteyen ancak aynı zamanda HP’nin küresel desteğinden ve HP Horizon güvenli bulut altyapısından yararlanmak isteyen şirketleri hedeflediğini söylüyor.

Elbette HP, bu tür büyük ölçekli VR dağıtım ve yönetim çözümünün tek sağlayıcısı değil.

HTC’nin  kendi cihazları için kendi Vive Business Cihaz Yönetim Sistemi var. Meta, Oculus for Business teklifini zaten sonlandırdı, ancak şu anda mobil cihaz yönetimi de dahil olmak üzere tüketici Quest 2 ile kullanım için kendi iş araçlarını sunuyor. Daha açık bir yaklaşım benimseyen Pico, yıllar içinde 42 Gears, ManageXR, Radix ve ArborXR dahil olmak üzere birçok MDM şirketiyle doğrudan ortaklık kurdu.

Bununla birlikte, ExtendXR’nin en büyük satış noktası en büyük OEM’lerden biri tarafından desteklenmesinin dışında birden fazla üreticinin cihazlarını yönetme ve dağıtma yeteneğidir. Şirket, sırasıyla kurumsal odaklı bağımsız VR gözlükleri HTC Vive Focus 3 ve Pico Neo 3 Pro ile tanınan VR gözlük üreticileri HTC ve Pico Interactive ile çalıştığını söyledi.

HP, bunun şirketlerin VR cihaz kurulumunu ve gruplandırmasını kolaylaştırmasına, VR uygulamalarını dağıtmasına, gözlük yazılım güncellemelerini yönetmesine, Kiosk Moduna geçiş yapmasına, kişiselleştirilebilir bir Ev Uygulaması başlatıcısı kurmasına olanak tanıdığını söylüyor; tüm bunlar, PC’lerden ve mobil cihazlardan erişebileceğiniz bir arabirim üzerinden yapılıyor.

Yorum yazın

TeknoVR