Pico, Neo 3 Pro ve Neo 3 Pro Eye yeni VR Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Pico, Oculus ve HTC'ye Güçlü Bir Rekabet Hazırlanıyor, Neo 3 Pro ve Neo 3 Pro Eye'ı Piyasaya Sürüyor

2 dakika, Okuma Süresi

Pico, Neo 3 Pro ve Neo 3 Pro Eye yeni VR gözlüklerini piyasaya sürüyor, Oculus Quest 2 Business Edition (800 $) ve HTC Vive Focus 3 (1.300 $) ile güçlü bir rekabete girmeye hazırlanıyor. Sırasıyla 700 $ ve 900 $ olarak fiyatlandırılan yeni VR gözlükler, daha iyi konfor ve daha uzun pil ömrü  sunuyor. Oculus’un Elite Pil Kayışına benzer bir pil kayışına sahip.

Pico, takip cihazlarının “işletmeler için üretildiğini ve Kuzey Amerika ve Avrupa dahil olmak üzere Batı’da satışa sunulacağını” söylüyor.

pico neo 3 pro ve neo 3 pro eye yeni vr gozluklerini piyasaya suruyor scaled

Neo 3 Pro ve Neo Pro Eye Fiyatı

Pico, hem Neo 3 Pro hem de Neo 3 Pro Eye, Pico Neo web sitesinde sırasıyla 699 $ ve 899 $ fiyatı ile ön siparişe sunulacak. Çin’de tüketiciler için Pico Neo 3, yerel olarak 390$, 420$ ve 470$ eşdeğerinde fiyatlandırılan üç farklı çeşitte satılacak.

Adından da anlaşılacağı gibi Neo 3 Pro Eye, göz takibi için sensörlere sahip olacak; Neo 2 Eye’da olduğu gibi, göz izleme donanımı, teknolojisini Vive Pro Eye, HP VR Reverb G2 Omnicept Edition ve daha fazlasına entegre etmesiyle tanınan İsveç merkezli Tobii tarafından sağlanıyor.

pico neo 3 pro ve neo 3 pro eye yeni vr gozluklerini piyasaya suruyor 1 scaled

Pico’nun Neo 3 Pro ve Neo 3 Pro Eye yeni VR Gözlükleri

Şirket bir basın açıklamasında, “Her iki 6DoF modeli de Snapdragon XR2 Platformu tarafından destekleniyor” dedi. “VR gözlükler 3.664 × 1.920 çözünürlüğe, 773 ÜFE’ye ve 90 Hz’e kadar yenileme hızına sahip tek bir 5.5 [inç] ekrana sahip. Güvenliğin son derece önemli olduğu gözlüklerde ayrıca hijyenik ve yıkanabilir, değiştirilebilir PU sterilize edilebilir bir yüz maskesi bulunuyor.”

Pico Neo 3 Pro ve Neo 3 Pro Eye, NVIDIA’nın Doğrudan Modu aracılığıyla PC’lere bağlanmak üzere planlanmış; bu, DisplayPort destekli gözlüklerin Pico VR Akışı için yerel 4K@90Hz kablolu bağlantı sağlamasına olanak tanıyor.

Pico, tüm Neo 3 VR gözlükerinin,  5G ve WiFi ağları üzerinden VR içeriğini kablosuz olarak yayınlamanıza olanak tanıyan NVIDIA CloudXR’yi de destekleyecek.

Yorum yazın

TeknoVR