Vertigo Games VR Oyun Şirketi Force Field’ı Satın Aldı

3 Okuma Süresi

Vertigo Games, 2020’de Koch Media Group tarafından satın alınmasından bu yana, kendi VR merkezli şirket alımlarından birkaçını yapmaya devam etti. İlk olarak SpringboardVR şirketini satın aldı ve şimdi, Force Field XR’yi satın aldı, bu alım işleminden sonra firma adı, Vertigo Studios Amsterdam olarak adlandırılacak.

Vertigo Games VR Oyun Şirketi Force Field’ı Satın Aldı

vertigo games vr oyun sirketi force fieldi satin aldi vertigo studios amsterdam gameart 21 9 1130x580 1 scaled

Anlaşmaya göre Vertigo Games, Force Field açıklanmayan fiyat karşılığında, hisselerinin yüzde 100’ünü satın alıyor. Force Field, 2015 yılında Landfall, Time Stall, Star Trek: Bridge Crew (Oculus Quest) ve Coaster Combat gibi VR oyunları geliştirdi. Vertigo Studios Amsterdam olarak adlandırılan ekip, şu anda iyi bilinen bir IP’ye dayalı, duyurulmamış bir AAA video oyunu üzerinde çalışan firma sanal gerçekliğe (VR) odaklanmaya devam edecek.

“Önümüzdeki yıllarda çok sayıda AAA VR oyun prodüksiyonu ile Vertigo Games hızla büyümeye devam ediyor. Vertigo Games CEO’su Richard Stitselaar yaptığı açıklamada, AAA üretim standartları ve öncü VR oyun geliştirme uzmanlığı ile tanınan Force Field ekibini Vertigo Games ailesine davet etmekten heyecan duyuyoruz. “Birlikte, dünyanın dört bir yanındaki oyunculara daha da büyük, yüksek üretim değeri ve son teknoloji VR oyunları getirecek küresel bir VR güç merkezi oluşturmaya büyük bir adım daha yaklaştık.”

İlginizi Çekebilir

landfall

Coaster Combat , Force Field‘ın 2020’de Oculus Quest için yayınlanan son VR oyunuydu. Bir çok hedefi vurduğunuz çeşitli roller coaster’lara bindiğiniz veya sadece deneyimin tadını çıkarmak için arkanıza yaslandığınız tek oyunculu bir VR nişancı oyunu. Takımın ilk VR oyunu, hem tek oyunculu bir kampanya hem de çok oyunculu modlara sahip yukarıdan aşağıya bir taktik nişancı oyunu olan Landfall’dı.

Vertigo Studios CEO’su Arthur Houtman, “VR oyun geliştirmenin en uç noktasında yıllarını harcayan, önde gelen VR şirketleri için vitrin oyunları ve deneyimler yaratarak, sınıfının en iyisi oyunları sunabilen birinci sınıf bir VR ekibi oluşturduk” dedi. Ve ekledi. “Bugün, yalnızca en başarılı VR oyun geliştirme stüdyolarından biri değil, aynı zamanda önde gelen bir VR yayıncısı ve son derece çeşitli küresel Koch Media / Embracer Group’un bir parçası olan Vertigo Games’in bir parçası olarak yeni bir büyüme aşamasına giriyoruz.”

Vertigo Games, VR endüstrisindeki varlığını genişletiyor olabilir, ancak herkesin görmek istediği proje After the FallKıyamet sonrası oyunu bu yaz piyasaya sürülecekti, ancak stüdyo Temmuz sonunda başka bir gecikme olacağını açıkladı ve lansmanı bu yılın ileri tarihlerine attı.

Yorum yazın

TeknoVR