En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları

9 dakika, Okuma Süresi

Oculus Go, Akıllı telefon veya PC’ye ihtiyaç duymadan yüzünüze takıp kumandayı elinize alarak sanal dünyaya dalış yapmamızı kolaylaştırdı. Oculus Go nun incelemesinde bir çok detay vermiştik. En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları listesini farklı gruplarda hazırladık oyun ve uygulamalar alt başlıklarda ayrılmıştır.

En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları Listesi

Facebook’un bu kadar kolay kullanılan bir cihazı yapması akıllı telefon ve PC ihtiyacını ortadan kaldırması VR için oldukça büyük bir adımdı. Ancak bu noktada bir çok insanın aklındaki en büyük soru işareti: Hangi Oyun ve Uygulamaları indirmeliyim? Bu sorunun cevabını daha kolay bulmanız için En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları listesini hazırladık.

Güncelleme (12.10.2018): Thumper, VR Karts, Bait!, Henry, ve Catan VR oyun ve uygulamaları eklendi.

En Yeni Oculus Go Oyunları

Anshar Online ($7.99)

Ozwe’nin en çok satan uzay tabanlı dogfighting serisindeki üçüncü giriş olarak, Anshar Online temel Anshar Wars 2 ile ilgili bir çok özellikten daha fazla ve daha da iyi özellikleriyle karşımızda. Tüm görevler co-op’da oynanabilir, bu da bir arkadaşla gökyüzüne ve mekana gitme imkanı sunuyor ve aynı zamanda çok oyunculu özelliği bulunmakta. Görsel olarak bakıldığında süper net ve çok eğlenceli. Go, Rift ve Gear VR arasındaki çapraz platformlar arasında ortak oynama imkanı sunuyor.

Thumper ($9.99)

Bu, PSVR’nin lansman serisinde, PC VR gözlüklerinden sonra şimdi de Oculus Go’nun inanılmaz taşınabilirliği ve kristal berraklığındaki objektiflerine geçiş yapan bir stand-out oyunu. Ritim ile aranız iyi ise denemelisiniz.

Catan VR ($9.99)

Catan VR, Yeni bir VR masa oyunu, tamamen sürükleyici bir deneyim olarak tanımlanıyor. Dünyadaki farklı oyuncular ile rekabet edin. Masa oyunları için her zaman arkadaşlarınız ile toplanıp ortak bir zaman da oyun oynama şansı bulmak zor oluyorken bu oyunların VR’a taşınması doğal olarak bir evrim gibi hissettirir. Oyun oldukça başarılı yapılmış.

 

Dead Secret: Circle ($14.99)

1960’larda Chicago’da korkunç bir katili kovalayan bir araştırmacı gazetecinin rolünü üstlendiğiniz, korku ve gizem oyunu. Katili bulup, bu VR geriliminde hayatta kalmalısın. Circle’ın keyfini çıkarmanız durumunda şiddetle tavsiye edilen Gear VR’in öne çıkan isimlerinden biri olan Dead Secret’ın aynı geliştiricileri (Robot Invader).

Republique VR ($9.99)

Bu, RPG yeteneğinin bir ipucu ile anlatı tabanlı gizli bir çok öğenin bulunduğu güzel bir oyun. Metal Gear Solid, Halo ve FEAR gibi franchise’lar üzerinde çalışan deneyim sahibi bir ekip tarafından yaratıldı, onu son bellekte en umut verici mobil VR oyunlarından biri haline getirdi.

They Suspect Nothing ($7.99)

Coatsink yine büyüleyici, ilginç bir VR oyunuyla tekrar geri döndü. Bu, Esper, Bir Gece Gökyüzü ve Artırılmış İmparatorluğu yapan aynı ekip. Onların Esper köklerine geri dönüyorlar, robotik bir bulmaca oyunudur.

Thumper $9.99

PSVR’nin lansman serisinden daha sonra PC VR başlıklarına gelen oyun, şimdi de Oculus Go’nun inanılmaz taşınabilirliği ve kristal berraklığındaki objektiflerine geçiş yapan bir stand-out oyunudur. Genellikle ritim oyunları ya da müzik oyunları oynamasanız da, bunu oynamanız gerekir. Bu nefis bir “rhythm violence” deneyimi.

Pet Lab (Free, In-App Purchases)

VR tamagotchi deneyimi ve kısmen hayvan yetiştirme simülatörü diyebiliriz, Pet Lab büyülü yaratıklar çağırmak ve seviyelerini yükselttiğini bir büyücü olma imkanı veriyor. Yumurtaları manipüle etmek, iksir yapmak ve yaratıcılığını özelleştirmek zorundasınız. Özellikle çocuklar için harika!

Oculus Go En İyi Ported Oyunları – En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları

Bait! (Ücretsiz)

VR’de parlak, renkli bir VR balık avı oyunu. Basit ve eğlenceli bir oyun. Görebileceğiniz farklı doğal alanlar ve çok sayıda farklı balıklar avlayabiliyorsunuz. Kısa süreli eğlence istiyorsanız sakin bir şekilde bu oyunu oynayabilirsiniz.

VR Karts: Sprint ($7.99)

VR Karts: Sprint, Nintendo’nun klasik yarış oyunu kadar iyi değil, ancak Go’nun sınırlamaları göz önüne alındığında gerçekten eğlenceli olan, pasif bir yarış oyunu. Sürücü koltuğuna yaslanamazsanızda, oldukça iyi kontrol ediliyor ve görseller keskin. Multiplayer özelliği var.

 

Coaster Combat (Free)

VR coaster’larından uzak durmanızı söyleyen insanlardan biri olacağım, ancak Coaster Combat bir istisnadır. Parçalar sadece heyecan verici dönüşler ve dönüşlerle güzelce işlenmiş olmakla kalmıyor, aynı zamanda noktaları ilginç bir şekilde saklamak için düşman noktaları çekip düşmanları ele geçirme görevini de üstleniyorsunuz. Her parça, belirli bir temaya göre prosedürel olarak oluşturulmuş, böylece sürekli farklı coaster’e macerası yaşıyorsunuz.

Drop Dead ($9.99)

Bir VR Başlık taktıysanız ve bir uygulama mağazasına göz attıysanız, büyük olasılıkla dalga tabanlı bir VR zombi oyunu gördünüz veya oynadınız. Yeni VR geliştiricilerinin ekmek olarak ele alınan bir tema. Ama Drop Dead aslında oldukça sağlamdır. Hareket kontrol hedeflemesi gerçekten iyi çalışıyor.

End Space ($7.99)

Store’da çok sayıda uzay savaş oyunu var. Anshar Online’ı öncelikli olarak çok oyunculu özelliği ile dahil ettik ve End Space, spektrumun diğer tarafında. Uzay savaşı üzerinde oldukça iyi bir simülasyon. Birçok misyon ve yükseltmeyle sağlam tek oyunculu deneyime sahip. Çok kaliteli.

En İyi Oculus Go Oyun ve Uygulamaları Listesi

Face Your Fears (Free)

Eğer Siyah Ayna’nın beğenisine güç veren ısırık büyüklüğündeki antoloji kavramını bozabilirseniz, bunun yerine bir korku teması için uyarlayın ve her bölümü bir VR deneyimi olarak yayınlayın, ardından Korkularınızla Yüzleşin. Her bir skeç, farklı bir korku çeşidine dokunuyor.

Keep Talking and Nobody Explodes ($9.99)

Kulaklığı takan kişinin bir bombayı etkisiz hale getirmesi gerekiyor ve bunu engellemenin tek yolu, VR dışındaki bir arkadaşınızın talimatlarını dinlemek. Ancak, arkadaşınız ne gördüğünü bilmiyor, dolayısıyla bunları onlara açıklamanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile grup halinde oynayabileceğiniz eğlenceli parti oyunlarından biri.

Ocean Rift ($9.99)

Okyanusa, deniz canlılarını ya da dilediğiniz zaman büyük bir akvaryuma gidebileceğinizi düşünüyorsanız Ocean Rift bunu yapmanın en iyi yoludur. Bu da insanlara VR’ye tanıtmak için mükemmel bir seçim.

Virtual Virtual Reality ($9.99)

Hayır, oyunun adı bir yazım hatası değil. Bu oyunun gerçek adı. Sanal-Sanal Gerçeklik, insanlığın VR’nin bizi içine soktuğu çeşitli gerçekliklere bağımlı hale geldiği uzak bir gelecek boyunca gerçeküstü bir yolculuktur. V-VR, herhangi bir platformdaki en parlak ve iyi yazılmış VR uygulamalarından biridir. Kesinlikle denemenizi öneririz.

Wands ($9.99, Currently Discounted)

Biz gerçekten iyi bir Harry Potter VR uygulamasını sabırla beklerken, Wands bu beklentimizi karşılayacak gibi görünüyor. Bu oyun bir 1v1 büyü tabanlı düello oyunu, bir arenada rakip büyücü ile mücadele edebileceksiniz. Savaşa girmek için büyü ve konjeksiyonlar seçeceksiniz.

The Well ($4.99)

Oculus Go’un kütüphanesinde en fazla eksik olan türlerden biri RPG’dir. Çok sayıda atıcı, bulmaca oyunları ve ilginç macerala oyunları var, ancak aksiyon, keşif ve karakter ilerlemelerine odaklanan çok az rol oyunu var. İşte The Well bu eksiği kapatan oyunlardan birisi. Bu, Korkuların Yüzü (ve bu konu için Left4Dead) ile aynı geliştiricinin oyunu ve herhangi bir başlıkta bulunan en muhteşem resimlerden bazılarını içeren sıra tabanlı bir RPG’dir.

En İyi Oculus Go Sosyal Uygulamaları – En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları

AltspaceVR (Free)

İlk VR sosyal ağ uygulamalarından biri olan AltspaceVR, insanların bir odada buluşmasına, takılmasına, oyun oynamasına, videoları birlikte izleyebilmelerine, birlikte iyi bir zaman geçirmelerine olanak tanıyor. Bu, şu anda VR’de birileriyle özellikle Oculus Go’da buluşmanın en iyi yollarından biri ve Rift, Vive, Gear VR ve hatta VR olmayan PC kurulumları ile çapraz platform desteğine sahip.

Bigscreen (Free)

Şu anda Go’da bir oda barındıramazsınız, ancak PC kullanıcılarının barındığı odalara katılabilirsiniz. Bigscreen’de, PC’nizi bir ekrana yayınlayabilir ve video, film, oyun ya da PC’nizde başka bir şey yayınlamak için kullanabilirsiniz. Go kullanarak VR’nizden PC’nize erişmenizi sağlayan bir uzak masaüstü özelliği de var.

Oculus Rooms (Free)

Tüm Oculus Go kullanıcıları, eğer yanılmıyorsam ve varsayılan olarak insanlarla tanışmanın en iyi yollarından biri. Bir parti sohbetine başladığınızda, duvarları, döşemeleri, mobilyaları süsleyebileceğiniz ve hatta telefon ve Facebook’tan fotoğraf çekebileceğiniz ve duvarınıza asmak için ekstra bir kişiselleştirme katmanı olarak arkadaşlarınızı odanıza davet edebilirsiniz. Odanızda video ve fotoğrafları gruba aktarabilir veya çatı katındaki balkonda masa oyunları oynayabilirsiniz.

vTime (Free)

vTime sanal olarak yüz yüze biriyle konuşabilme deneyimini olabildiğince büyük hale getirmeye odaklanıyor. Avatar özelleştirme özellikleri mükemmel ve takılmak için bir çok ortam var. Bunun üzerine, fotoğraflar gibi şeyler paylaşabilir ve tüm VR platformlarında insanlarla konuşabilirsiniz.

En İyi Oculus Go Medya Uygulamaları – En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları

 

Facebook 360 (Free)

Bu uygulama, nefes kesici 360 içeriğin bir kısmını Facebook’ta keşfetmenin harika bir yolu. Web’den harika fotoğraflar, takip ettiğiniz kişilerden gelen yüklemeler veya kendi zaman çizelgenizdeki bir şeyler olsun, bu, sürükleyici VR’de tümünü görüntülemenin harika bir yolu.

 

Gala – 360 (Free)

go-to VR turizm uygulaması. VR için yeni olan insanlar, muhteşem 360’ın muhteşem tatil yerlerini görmeyi çok seviyorlar. Bu yüzden, onlara VR sayesinde tatil bölgeleri ile ilgili bir fikir edinmelerini sağlamak için sizleri bir plaj veya gün batımı ortamına bırakıyorum. Bu uygulamada muhteşem çekimlerin var.

Guided Meditation VR (Free)

Bu biraz farklı bir uygulama, ama yine de şiddetle tavsiye edilir. Go, herkesten uzak birazcık huzur ve sessizlik istemek için mükemmel bir platform gibi görünüyor.

Netflix (Free, Requires Subscription)

Neden Netflix’i küçük telefon ekranlarında izlemek istesin ki, onun yerine samimi bir aydınlatma ve devasa bir TV ekranı ile rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.

Oculus Apps (Free)

Resmi Oculus uygulamalarını bulabileceğiniz platform, tüm Go kullanıcıları için kesinlikle tavsiye edilir. Oculus Video, yüksek kaliteli 360 içerikleri bulabilirsiniz. Oculus TV, en sevdiğiniz TV hizmetlerinin çoğunu son olarak VR’ye taşıyacak ve Oculus Venues, en kısa zamanda canlı etkinliklere, istediğiniz her yerde rahatça ulaşmanız için mükemmel bir yol sunacak.

Within (Free)

360 derecelik video hizmetlerinden biri olduğu için ün kazandı. Orijinal mini dizilerden, belgesellerden ve dünyanın harikalarını gösteren kısa videolardan kütüphaneden faydalanabilirsiniz, içinde sizinde ilgi alanınıza göre bir video kesinlikle bulabileceğinize inanıyoruz.

Henry (Free)

Henry’nin indirilebilir Oculus Go sürümünü görmediyseniz ve bir Oculus Go’nuz varsa, şimdi ne yaptığınızı durdurun ve hemen izleyin. Emmy kazanan bir uygulama. Hikaye çok güzel ve VR’de görebileceğiniz en etkileyici görsel ve etkileyici animasyonlardan biri.

En iyi 25 Oculus Go Oyun ve Uygulamaları

Yorum yazın

TeknoVR