En İyi 25 Oculus Quest Oyunu – Güncel VR Oyun Listesi

9 dakika, Okuma Süresi

Oculus Quest’in sallanan kapılardan geldiğini söylemek güvenlidir. Bu, en iyi Oculus Quest oyunlarının bir listesini seçmeyi oldukça zorlaştırır.

Facebook’un tüm VR endüstrisini tek el olarak kontrol ettiğini söyleyebileceğimiz kablosuz VR kulaklığı Oculus Quest, 50’den fazla uygulama ile piyasaya sürüldü. Takip eden aylarda, tamamen yeni bir kitleye ulaşmak için düzenli olarak, büyük hitlere ulaşan oyunlarda sırası ile Quest ile oynanabilir hale geldi. Sonuç, keşfedilmesi kolay fantastik VR deneyimlerinin olduğu ve daha çok kullanıcıya ulaşan bir kablosuz VR gözlük.

Aşağıdaki listede Oculus Quest ile oynayabileceğiniz en iyi VR deneyimleri bulabileceksiniz. Oyun seçmekte zorlanıyorsanız sizin için hazırladığımız en iyi 25 Oculus Quest oyunu rehberini inceleyebilirsiniz.

Peki favorileriniz hangileri? Aşağıdaki VR Oyun listesi üzerinden oyununuzu seçebilirsiniz.

En İyi 25 Oculus Quest Oyunu – VR Oyun listesi

25. The Curious Tale Of The Stolen Pets

The Curious Tale Of The Stolen Pets. Bu sevimli VR bilinmezinde, çocukluğunuzdaki anıları tasvir eden küçük diorama benzeri sahneleri keşfedebilirsiniz. Bir büyükbaba veya büyükannenin yardımıyla, eksik hayvan avına çıkıyorsunuz, seviyelere gömülüyorsunuz ve bir kardeşle geçmiş ilişkinizi keşfediyorsunuz.

Bir meydan okuma perspektifinden, oyunun göze çarpan görselleri gerçekten dikkat çekici. Özellikle muhteşem animasyonları ile oldukça dikkat çekiyor.

Bu oyun tam olarak ailecek oynayabileceğiniz ve eğlenebileceğiniz bir oyun. Eğer sıralamayı baz alarak listelediğimiz en iyi 25 Oculus Quest oyunu listesi yapmış olsak birinci sırayı alırdı.

24. National Geographic VR

Bir National Geographic muhabiri olarak, zorlayıcı bir seyahat deneyimi olarak uygulama bir oyunun ötesinde Quest’in neler yapabileceğinin en iyi örneklerinden biri diyebiliriz. Son güncelleme ile birlikte, buzlu sularda kayık ile ilerlemek için kutuplara seyahat edebilir veya eşsiz Machu Picchu tarihi kalıntılarına yakından bakabilirsiniz.

National Geographic VR iyi bir deneyim olmasını sağlayan öncelikli nedenlerden biri keşfettiğiniz alanlar hakkında size bir şeyler öğretmesi. Gerçek dünyadaki ortamları görmek, birisine VR’nin seyahat ve eğitim için bir araç olarak nasıl kullanılacağını en iyi göstermenin yolu.

23. Space Pirate Trainer

Space Pirate Trainer. Orijinal VR arcade Shooter oyunu olarak Quest’te oldukça güçlü. Space Pirate Trainer, iki elle nişan alma ve pozisyon takibinin platform için ne anlama gelebileceğini gerçekten düşünen ilk VR oyunlarından biri. Hızlı temposu ve bir sonraki tura geçmek için daha çok mücadele etmenizi sağlayan bir VR Shooter oyun.

22. Journey of the Gods

Oculus, bir zamanlar Tanrıların Yolculuğunu Zelda benzeri bir macera olarak tanımladı ve bunu daha iyi bir şekilde düşünemiyoruz. Bu bir Nintendo destanının ölçeğine sahip olmayabilir, ancak canlı ruhu ve buluşu tatmin edici sonuçlarla yakalıyor. İster bir kılıçla canavarları öldürüyor olun, ister tanrıların manzaraları değiştirme gücünü çağırıyor olun, Journey of the Gods, bir VR arayışı üstlenir.

21. Robo Recall Unplugged

Epic Games’in parlak Shooter oyununun macera ile birleşerek bu noktalara geleceğini hiç düşünmedik. Robot katliamını eğlenceye dönüştürerek kalplerimizi çalmayı başardı. Grafiksel olarak PC orijinaliyle çok fazla eşleşmiyor olabilir, ancak VR platformunun büyük ölçekli oyunlar yapabildiğinin bir örneği olarak göze çarpıyor.

20. Apex Construct

 

Apex Construct, PC VR ve PSVR’den daha iddalı olduğu platform Quest olmalı. VR’de bir yay ve ok atmanın getirdiği memnuniyet üzerine inşa edilmiş tam bir sürüm. Size tam bir VR oyununun nasıl göründüğüne dair bir fikir veren muhteşem bir macera olmasa da, size tam bir eğlence sunuyor.

19. Rec Room and VRChat

VR için bir çok sosyal deneyim uygulama var, ancak erişebilirlilik ve içerik açısından çok azı Rev Room ve VRChat ile rekabet edebilir seviyede.

Rec Room, spordan grup görevlerine kadar keyifli bir aktivite karışımı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda topluluğa kendi eğlencesini yaratma araçları da sunuyor. VRChat’in kendisi, VR olanaklarının geniş bir merkeze sahip ve hepsini diğer VR gözlükleri kulanan arkadaşlarınızla bir araya gelebilir ve hatta kendi dünyalarınızı ve avatarlarınızı yapabilirsiniz. Her iki uygulama da tamamen ücretsiz!

18. Face Your Fears II

VR en iyi hangi konuda kendini gösteriyor diye soracak olursanız bu, kesinlikle korku diyebiliriz. Face Your Fears II, bunu yapmak için özel olarak tasarlanmış ve başkalarına oturmaya cesaret edebileceğiniz bir dizi kısa korkutucu senaryo sunuyor. Dahası, FYFII, VR’ın uzun deneyimlerden daha çok kısa ve daha keskin uygulamalar ile genellikle daha ağır bir etki bıraktığını gösteriyor.

17. Racket: NX

Raket: NX benzersizdir, çünkü gerçek hayatta mümkün olmayacak bir sporu yapmanıza imkan sağlar. Temelde uzayda süzülerek, raketbol oynamak gibi. Topa her vurduğunuzda 360 derece etrafınızda sıçrar ve tatmin edici haptikler ve mükemmel ses ile inanılmaz derecede bağımlılık yapar. Gerçek hayatta olduğu gibi gerçek bir beceriyi geliştirmek için zaman harcayabileceğiniz birkaç VR oyunundan biridir. Kablosuz oda ölçeğinin avantajlarını da içeren harika bir deneyim.

16. Espire 1: VR Operative

Espire 1’in, oynayabileceğiniz geniş platform yelpazesinde büyük teknik sorunlarla tartışıldığı doğru. Oyunun yapay zekası, daireler çizmeye başlayarak hedeflediğiniz Splinter Cell-slickness’i hafifletebilir. Ancak, Espire 1 çalıştığında, özellikle Quest’te gerçekten zorlayıcı bir deneyim olabilir.

Duvarlara tırmanarak, deliklerden sürünerek her seviyede gizlice gidebilen androidleri kontrol edersiniz. Espire 1’in zaman zaman kendi kendine mağlup olmasının sebebi olsa bile, oyunun size verdiği özgürlük hissi gerçekten deneyimlenmeli.

15. Keep Talking And Nobody Explodes

İlk VR sürümünden yaklaşık dört yıl sonra, KTANE, partilerde ve toplantılarda VR’yi göstermenin en anlık ve mükemmel yollarından biri olmaya devam ediyor. Bir oyuncu bombayı etkisiz hale getirmek için bir VR gözlük takar. Diğerleri, hayatta kalmak için gerekli adımları ayrıntılı olarak açıklayan bir kılavuzu okuyarak gözlüğü takan kişiyi yönlendirir. Oyuncuların birlikte çalışması ve güvenli bir sonuca ulaşmak için her adımda iletişim kurması gerekir. Bu onu en iyi 25 Oculus Quest oyunu listesinde oldukça iyi oyunlardan biri yapar.

14. The Climb

The Climb her zaman VR için güzel örneklerden biriydi, Size gerçek anlamda tırmanış yapma hissini veriyor. Oyun özellikle görsel olarak oldukça çok beğenildi. CryEngine ile yapılması bu anlamda oyun motorunun da başarısı olarak adlandırıldı. İlk zamandan bu yana bir çok tırmanış deneyimi sağlayacak oyun piyasaya çıktı, ancak The climb her görsel kalitesi hem verdiği heyecan ve gerçekçi duygu ile güzel bir oyun sunuyor.

13. Acron

Acron, sizi VR oyuncusu olarak, fındıklarını çalmasını önlemek için sincaplara tohum ve diğer silahları atması gereken bir ağaç haline getirir. Oyunun büyüsü? Bu sincaplar aslında VR oyuncusunun dikkatini dağıtmak ve ödüllerini almak için çapraz çalışan ücretsiz bir uygulama aracılığıyla akıllı telefonlara katılan diğer oyuncular oluyor. Yani siz ve mobil platformdan katılan diğer oyuncular ile oynuyorsunuz. Sorunsuz bir şekilde akıcı bir yerel çok oyunculu VR deneyimine dönüşen güzel bir konsept örneği taşıyor.

12. Job Simulator

Job Simulator’un 2016’da piyasaya sürüldüğünden beri en çok oynan VR deneyimlerinden biri olmaya devam etmesinin bir nedeni var. İlgi çekici etkileşimler ve sanal alan ortamlarının ince ayarlı karışımı, VR’yi başkalarına tanıtmak için mükemmel bir dünya haline getiriyor. Özgürleştirici ve gerçekten büyülü sanal deneyler yapabiliyor olmanız, VR ortamındaki etkileşimler ve görev süreci ile eğlenceli hale getiriyor.

11. Virtual-Virtual Reality

VVR zamanının ötesinde hissettiriyor. Bu parlak yeni VR gözlükleri satın alarak kendimize koyduğumuz geleceğe hicivli bir bakış sunan anlatısal bir VR deneyimi. Oyuncuların müşterilerine garip bir takıntı ile hizmet ettikleri bir dünya öngörüyor.

10. The Exorcist: Legion VR

Wolf & Wood, bir Exorcist VR oyunu için mükemmel bir seçim oldu. Stüdyonun, daha ucuz korku oyunlarına kıyasla çok rahatsız edici bir psikolojik korku markasının peşinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu mantığı, adıyla doğru yapan bu rahatsız edici beş bölümlük seri ile uyguluyorlar. Exorcist VR, yeterince cesursanız kaçırmak istemeyeceğiniz yöntemsel bir dedektif terör oyunudur.

9. I Expect You To Die

Schell Games’in yıllar önce ilk kez piyasaya çıktığında, harika kaçış odası tarzı çin birkaç seviye sundu. İlk çıkış zamanından bu zamana, geliştirici bir çok ücretsiz seviye ekledi ve Mayıs 2019’da gelen Quest sürümünü şimdiye kadarki en iyi sürüm haline getirdi. Bu, özellikle VR etrafında tasarlanmış son derece keyifli bir deneme-yanılma ve bulmaca deneyimidir.

8. Accounting+

Rick ve Morty ve Crows’un arkasındaki zihinlerden gelen bu çılgın karma, deneyim. VR’deki karakter varlığının şaşırtıcı, düzensiz bir keşfi. Accounting + ‘da, garip yaratıklar size bağırıyor, iğrençliklerle dolu bir dünyaya adım atarak. Korkunç, garip, komik ve birçok VR oyununun sahip olmadığı çok çeşitli deneyimler bulabileceksiniz. Bu onu en iyi Oculus Quest oyunlarından biri yapıyor.

7. Moss

Moss, Oculus Quest için doğal bir uyum gibi görünmese de, içeriğinin gücüyle kendini gösteren başka bir oyundur. Bu üçüncü şahıs platform oyunu, oyuncu ve kahraman arasında güçlü bir bağ kurarak yenilikçi oynanışı ve eğlenceli keşif hissini verir.

6. Red Matter

Genel olarak geliştiricileri konuşursak, birçok geliştirici için söyleyebileceğimiz yegane şey, PC ve konsol VR oyunlarını Quest’e getiren geliştiriciler oldukça iyi bir iş çıkardı. Yine de, hiç biri Red Matter kadar ilgi çekmedi. Bu ilgi çekici macera gizeminde, Soğuk Savaş tarzı bilim kurgu çatışmasının ortasında terk edilmiş bir düşman üssünü araştırmak için yabancı bir gezegene yolculuk ediyorsunuz. Ancak geliştirici Vertical Robot, her şeyden önce suya daldırarak kendinizi gerçekten kaybedebileceğiniz bir deneyim yaratıyor. Red Matter sadece platformdaki en iyi görselliğe sahip oyun değil, aynı zamanda en iyi 25 Oculus Quest oyunu arasında en iyi oyunlarından biri.

5. Beat Saber

VR’ın poster çocuğu, Quest’e en doğal uyumu diyebiliriz. Beat Saber, sürekli büyüyen şarkı listesinden seçeceğiniz bir şarkı ile, sizinle müzik arasındaki engelleri yıkıyor. Beat Saaber, enerjik ve VR’nin en şeytani bağımlılık yapan oyunudur. Bu durumun yakın zamanda  değişmesini beklemeyin.

4. Star Wars: Vader Immortal Trilogy

Vader Immortal, yükseltilebilir becerilere ve derin savaşlara sahip devasa, çok saatlik bir Star Wars destanı değil. Geleneksel oyun standartlarına göre, 90 dakikadan biraz daha uzun süren oldukça ince bir paket. Herkesin tadını çıkarabileceği tamamen etkileyici bir VR deneyimi sunmak isteyen epizodik bir seri.

Hem hikayede hem de mükemmel Dojo modunda eğlenceli ışın kılıcı savaşı var, ancak Vader Immortal’ın en iyi anları Karanlık Lord’un varlığı kendisi ve VR’deki diğer karakterlerle tanışmaktan sizi heyecanlandıracak.

3. Pistol Whip

Keskin nişancı, beat tabanlı oyun Beat Saber’dan daha hipnotik olduğunu kanıtlıyor. Bu neon ışıklı atıcıda koridorlardan aşağı akarsınız, kötü adamları bozmak için patlar, gelen ateşten kaçınır ve en iyi skorları toplamaya çalışırsınız.

Beat Saber sizi dans eden bir Jedi ustası yapmak isterken, Tabanca Kırbaç size ritmik ve sinematiği zarif bir şekilde kendi titreşimli, canlı bir canavarla birleştirerek silah-fu tarzını öğretmeyi amaçlıyor

2. A Fisherman’s Tale

VR gözlüğü ilk kez takmanın büyüsünü yakalamak istiyorsanız, deneyimlemeniz gereken bir VR oyun : A Fisherman’s Tale. Bu, başka bir yerde göreceğiniz hiçbir şeye benzemeyen, zihin zorlayan bir bulmaca oyunudur. Sadece bu gizem ve bulmacada hikaye derinliği bile onu Oculus Quest oyunlarından biri yapar.

Bir Balıkçı Masalı’nda, içinde çalıştığınız karmaşık, ölçek tabanlı bulmacaları kendiniz çözersiniz. En iyi bulmacaları, oyunun bulunduğu deniz fenerinin minyatür bir modelini kullanır. Modelin çatısını kaldırın ve her hareketinizi taklit eden bir mini-siz göreceksiniz.

1. Superhot VR

Superhot VR en iyi 25 Oculus Quest oyunu listesinde başı çeken oyun, daha önce de diğer platformlar ile ilgili VR Oyun listesi yaptığımız da kendisi listelerde yer almıştı. VR Shooter oyunu olarak bugün bile ne kadar güçlü kaldığının kanıtıdır; fiziksel VR hareketinin, göz açıcı savaş özgürlüğünün ve başkalarının çoğaltmak istedikleri sinematik yeteneklerin güçlü bir karışımı.

Yorum yazın

TeknoVR