Söylenti: Roblox VR Quest 2’ye Geliyor

Herkesin en sevdiği çocuk dostu metaverse, Meta Quest 2'de resmi bir VR sürümü alıyor.

2 dakika, Okuma Süresi

Roblox VR Quest 2’ye geleceğini ve roblox, quest 2 ile oynanacağına  dair yeni bir söylenti dolaşmaya başladı ve size VR’a uygun bir PC’ye ihtiyaç duymadan VR’da popüler çevrimiçi oyun platformunu keşfetme şansı sunuyor. Bu söylenti ve bilgiler, Roblox ile ilgili çevrimiçi haber kaynağı olan Bloxy News’den geliyor.

Roblox VR Quest 2’ye Geliyor

Dün şirket, Twitter’da bir mesaj yayınladı ve “Metaverse’ü yeni ve sürükleyici bir şekilde deneyimlemeye hazır olun. #Roblox yakında resmi olarak başka bir cihaza geliyor… ne olduğunu tahmin edebilen var mı?”

Tweet’e eşlik eden, orijinal Oculus logosu gibi görünen şeyin içindeki Roblox logosunun bir görüntüsü. Bu yeterince açık değilmiş gibi, Bloxy gönderide ‘Meta Quest’i etiketledi. Bu söylenti ile ilgili resmi bir kaynak sağlanmadı ve her zamanki gibi konuyla ilgili, Meta henüz bir yorumda bulunmadı.

Meta’nın en yeni bağımsız VR gözlüğü Quest 2‘nin büyük başarısı göz önüne alındığında, Roblox Corporation için hiç de kolay olmamalı. Çocuk dostu metaverse, Air Link veya Virtual Desktop gibi gerçek zamanlı akış çözümleri aracılığıyla Meta Quest’in yanı sıra bir PC VR gözlüğü kullanılarak VR’de zaten oynanabilir. Quest 2 için oyunun resmi bir versiyonunun piyasaya sürülmesi, platformda yeni dünyalar ve oyunlar inşa etmeye istekli olan yepyeni bir kullanıcı demografisinin kapısını açacak.

Tabii ki, Quest 2’deki Roblox VR, Meta’nın kendi sosyal VR metaverse’i Horizon Worlds için potansiyel bir rakip olarak görülebilir. Her iki platform da diğer oyuncularla etkileşim kurmanıza, oyuncuların oluşturduğu dünyaları keşfetmenize ve kendi interaktif oyunlarınızı ve deneyimlerinizi geliştirmenize olanak tanıyor. Bloxy’ye göre Roblox, Meta Quest 2 için “yakında” mevcut olacak. O zamana kadar bekleyip sonucu göreceğiz.

 

Yorum yazın

TeknoVR