Meta, Quest 3’e Odanız İçin Mini Uygulamalar olan ‘Geliştirmeler’ Yayınlayacak

Bu, gerçek dünyadaki duvarınıza yapıştırabileceğiniz bir sanat eseri gibi basit nesneleri veya masanızdaki yağmur başlamadan önce sizi uyaran bir hava durumu uygulaması gibi daha karmaşık bir şeyi içeriyor.

1 dakika, Okuma Süresi

Meta CEO’su Mark Zuckerberg  şirketin yıllık XR geliştirici konferansı Connect’te, Quest 3’te evinizin herhangi bir yerine yapıştırabileceğiniz bir dizi karma gerçeklik mini uygulaması yayınlayacağını duyurdu.

Quest 3’ün oda haritalama yeteneklerine dayanan sözde ‘büyütmeler’, Meta’nın yeni tamamen tanıtılan karma gerçeklik gözlüğü gelecek yıl piyasaya sürülecek ve şirketin “etkileşimli, mekansal olarak farkında, her yerde hayat bulan dijital nesneler” olarak adlandırdığı şeyi getirecek.

meta, quest 3'e odanız i̇çin mini uygulamalar olan 'geliştirmeler' yayınlayacak

Bu, gerçek dünyadaki duvarınıza yapıştırabileceğiniz bir sanat eseri gibi basit nesneleri veya masanızdaki yağmur başlamadan önce sizi uyaran bir hava durumu uygulaması gibi daha karmaşık bir şeyi içerir; bunların tümü, gözlüğünüzü taktığınızda tam yerinde görünecek.

Zuckerberg ayrıca bu tür ‘çerçevelerin’ Facebook videoları, Instagram Reels ve diğer uygulamalar gibi şeyleri içerebileceğini, aynı zamanda fitness uygulaması Supernatural gibi VR oyunlarına anında bağlantı görevi gören portre şeklindeki ‘portalları’ da içerebileceğini belirtti.

Meta aynı zamanda iHeartRadio müzik çalar ve Beat Sabre ödülleri gibi markalı eklentileri de piyasaya süreceğini söylüyor; görünüşe göre Meta, MR gözlük aracılığıyla geleneksel içeriği tüketirken duvarınıza asmak isteyeceğinizi düşündüğü türden şeylerde ekleyecek.

Magic Leap‘in kurumsal sektöre geçmeden önce benzer bazı özelliklerini görmüştük ve Apple’ın, Apple Vision Pro‘nun piyasaya sürülmesiyle aynı artırılmış gerçeklik widget’larının çoğunu sunacağından eminiz. Şirketin yalnızca ne tür marka anlaşmaları yapabileceğini görmekle kalmayacak, aynı zamanda daha saf AR yanlı şeylerle ilgilenirken Apple ile nasıl başa baş gittiğini görmek de ilginç olacak.

Yorum yazın

TeknoVR