Pico 4 Yüksek Talep Nedeniyle Avrupa Sevkiyatlarını Erteledi

Pico 4, Quest 2'yi yalnızca fiyatlandırmada yenmekle kalmıyor, aynı zamanda pancake lenslerin eklenmesi sayesinde daha ince bir profil sağlayarak, donanım olarak da önüne geçmeyi planlıyor.

2 dakika, Okuma Süresi

Pico 4 yüksek talep nedeniyle sevkiyatlarda gecikmeler yaşayacak. Pico, bu yaz bağımsız VR gözlüğü Neo 3 Link’i piyasaya sürerek, Asya dışında tüketici VR gözlükleri satışı için bir adım attı. Şimdi firma yeni VR gözlüğü bağımsız Pico 4’ü göndermeye hazırlanıyor ve şirket bazı bölgelerdeki talebe yetişmek için mücadele ediyor gibi görünüyor.

Pico, Gözlüğü bugün 13 Avrupa ülkesi, Japonya ve Kore de dahil olmak üzere çeşitli bölgelerde piyasaya sürmek amacıyla Eylül ayı sonlarında Pico 4’ün ön siparişlerini açtı.

Not : TikTok’un ana şirketi ByteDance’in sahibi olduğu Pico Interactive, Meta ile rekabet etmek için ABD’ye genişliyor olsa da, Pico 4’ün ABD’ye gelip gelmeyeceğine dair bir haber yok.

Pico 4 Yüksek Talep Duyurusu

Pico, yakın tarihli bir tweet’te, bazı Avrupalı ​​müşterilerin yüksek talep nedeniyle sevkiyatta gecikmeler olabileceğini söylüyor:

Pico yaptığı açıklamada “Yüksek küresel talep nedeniyle, maalesef AB bölgesindeki bazı müşteri ön siparişlerinin yerine getirilmesinde gecikmeler olacak. Talebin Ekim ayı sonuna kadar karşılanmasını sağlamak için yorulmadan çalışıyoruz” diyor.

İlginizi Çekebilir

“Öncelikle mevcut siparişlere öncelik vereceğimiz için, siparişinizi tercih ettiğiniz perakendecide tutmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Eğer etkilenirseniz, lütfen en içten özürlerimizi kabul edin. Mümkün olan en kısa sürede çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu arada, bir PICO VR gözlüğüne sahip olmak için daha fazla bekleyemiyorsanız, Neo 3 Link şu an stoklarda mevcut.”

Avrupa’da Pico 4, Meta Quest 2 ile rekabet etmek için güçlü bir konumda. 128 GB model için 430 € ve 256 GB model için 500 € ile Pico 4, Quest 2’yi yalnızca fiyatlandırmada yenmekle kalmıyor, aynı zamanda pancake lenslerin eklenmesi sayesinde daha ince bir profil sağlıyor. Pico 4 teknik özellikler.

Geçen ay şirket ayrıca, göz ve yüz izleme için üç dahili kamera ekleyerek, bu yıl içinde piyasaya çıkacak kurumsal odaklı bir varyant olan Pico 4 Pro’yu da duyurdu. Bu cihazın fiyatlandırması ve piyasaya sürülmesi hala belirsiz olsa da, yakın zamanda duyurulan Meta Quest Pro’dan pazar payını almak istiyor olabilir.

Yorum yazın

TeknoVR