Nvidia, Bireysel İçerik Oluşturucular İçin Omniverse Platformunun Ücretsiz Sürümünü Duyurdu

3 dakika, Okuma Süresi

Nvidia, Omniverse platformunun artık GeForce RTX ve NVIDIA RTX GPU’ları kullanan milyonlarca bireysel yaratıcıya ücretsiz olarak sunulduğunu duyurdu. Nvidia, CES’teki özel bir konuşmada ayrıca Omniverse Machinima ve Omniverse Audio2Face için yeni platformların geliştirildiğini, Nucleus Cloud ve 3D pazarı gibi yeni platform işlevlerini ve ekosistem güncellemelerini duyurdu.

Nvidia’nın gerçek zamanlı 3D tasarım işbirliği ve sanal dünya simülasyon platformu olan Omniverse, grafik, yapay zeka, simülasyon ve ölçeklenebilir bilgi işlemi tek bir platformda birleştirerek sanal dünyayı birbirine bağlamanın temeli olmayı hedefliyor. Ominverse aracılığıyla sanatçılar, tasarımcılar ve içerik oluşturucular, bir dizüstü bilgisayar veya iş istasyonundan 3D varlıklar ve sahneler oluşturmak için tasarım uygulamasını kullanabilir.

Omniverse Platformunun Ücretsiz Sürümü

Şanghay merkezli dijital sanatçı ve Omniverse yaratıcısı Xu Zhelong şunları söyledi: “Bu teknoloji ile içerik oluşturucular yalnızca hızlı bir oluşturucudan daha fazlasını elde ediyor. NVIDIA Omniverse ve RTX, sanatçılara sınırsız olanaklara sahip güçlü bir platform sunuyor..”

Nvidia’ya göre, bir yıl önce Ominverse’in herkese açık beta sürümünün piyasaya sürülmesinden bu yana platform, iş akışlarını hızlandırmak ve iş ve eğlenceye katkıda bulunmak için platformun temel oluşturma, fizik ve AI teknolojilerini kullanan yaklaşık 100.000 yaratıcı tarafından indirildi. endüstri birbirine bağlı bir 3D sanal dünya inşa ediyor.

Nvidia’nın meta evren vizyonunda, bu sanal dünyalar, mağazalar, evler, insanlar, robotlar, fabrikalar ve müzeler gibi şaşırtıcı miktarda 3D içerikle doldurulacak. Şirket, bu tür içeriklerin üretilmesinin zor olduğunu ve çoğu zaman birden fazla uyumsuz araç gerektirdiğini de sözlerine ekledi. Bu nedenle, Omniverse bu bağımsız 3D tasarım dünyalarını paylaşılan bir sanal sahneye bağlayacak

Omniverse Enterprise, profesyonel ekipler/işletmeler için ücretli bir abonelik hizmeti veriyor. Kasım ayında GTC’de piyasaya sürüldü ve Nvidia’nın küresel ortak ağında yayınlandı.

 Omniverse özellikleri:

  • Omniverse Nucleus Cloud, büyük Omniverse 3D sahnelerinin “tek tıkla işbirliği” paylaşımını destekler; bu, sanatçıların büyük veri kümelerini aktarmak zorunda kalmadan bir odada veya global olarak işbirliği yapabileceği anlamına gelir. Sanatçı tarafından yapılan değişiklikler, tıpkı bulutta paylaşılan bir dosya üzerinde çalışmak gibi, 3D sahne için müşteriye yansıtılacaktır.
  • 3D pazarı ve dijital varlık kütühanesi tarafından sağlanan Omniverse ekosistemine yönelik yeni destek, içerik oluşturucuların sahnelerini oluşturmasını kolaylaştıracak. Shutterstock, CGTrader, Sketchfab ve Twinbru’nun TurboSquid’i, içerik oluşturucular için Omniverse’de kullanılabilecek binlerce kaynağı yayınladı. Hepsi Evrensel Sahne Açıklaması (USD) formatına dayalıdır ve doğrudan Omniverse Launcher’da bulunabilir. Nvidia, Reallusion’ın ActorCore, Daz3D ve e-on yazılımının PlantCatalog’unun yakında kendi Omniverse kaynak sürümünü yayınlayacağını söyledi.
  • Omniverse Machinima, oyunları seven RTX yaratıcıları içindir – artık “Mecha Warrior 5: Mercenary” ve “Shadow Warrior 3”, artı “Horse and Blade” II: Lord” ve Squad gibi popüler oyunlardan yeni ücretsiz karakterler, nesneler ve ortamlar var Machinima kitaplığındaki kaynaklar. İçerik oluşturucular, bu kaynakları sahnelerine sürükleyip bırakarak kendi oyun filmlerini remikslemek ve oluşturmak için bu kaynakları kullanabilir.
  • Omniverse Audio2Face, ses parçaları aracılığıyla anında 3D insan yüzlerini canlandırabilen, yapay zeka özellikli bir uygulamadır. Blendhape desteği sağlar ve doğrudan Epic’in MetaHuman Creator uygulamasına aktarılabilir.

NVIDIA Omniverse ekosistemi de genişliyor. Şirket, Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya ve Epic Games’in Unreal Engine gibi uygulamalara bağlı 14 konektör olduğunu söylüyor. NVIDIA, yaklaşan lansman da dahil olmak üzere daha fazla konektörün geliştirilme aşamasında olduğunu söyledi.

Yorum yazın

TeknoVR