NVIDIA’dan Yeni Yapay Zeka Destekli Avatarlar

3 dakika, Okuma Süresi

NVIDIA, yeni yapay zeka destekli avatarları ile göz boyadı. GTC Konferansı açılış konuşmasında, şirket CEO’su  sürücüsüz araçlardan siber güvenliğe, bulut bilişim, robotik ve etkileşimli konuşma AI avatarlarına kadar her şeyi etkileyecek yeni ve güncellenmiş SDK’yı tanıttı.

NVIDIA, Omniverse Avatar platformu

Birincisi, çok çeşitli konuları görebilen, konuşabilen, sohbet edebilen ve onlarla konuşurken niyetinizi anlayabilen gerçek zamanlı konuşma AI avatarları oluşturmak için kullanılabilecek bir platform olan NVIDIA Omniverse Avatar’dır . NVIDIA, Omniverse Avatar platformunun gıda, bankacılık ve perakende gibi çeşitli sektörlere hizmet edeceği konusunda iddalı.

Huang, “Akıllı sanal asistanların şafağı geldi” dedi ve ekledi: “Omniverse Avatar, NVIDIA’nın temel grafiklerini, simülasyonunu ve AI teknolojilerini birleştirerek şimdiye kadar yaratılmış en karmaşık gerçek zamanlı uygulamalardan bazılarını oluşturuyor. İşbirlikçi robotların ve sanal asistanların kullanım durumları inanılmaz ve geniş kapsamlı.”

Şirket ayrıca konferans sırasında eğitim amaçları için mükemmel, fiziksel olarak simüle edilmiş sanal dünyalar üretme yeteneğine sahip güçlü bir sentetik veri oluşturma motoru olan NVIDIA Omniverse Replicator’ı tanıtmak için zaman ayırdı. Bu teknoloji, örneğin, büyük şirketler tarafından, potansiyel olarak tehlikeli koşullarda çalışan çalışanları güvenli bir şekilde eğitmek için kullanılabilir.

NVIDIA’da simülasyon teknolojisi ve Omniverse Engineering’den sorumlu Başkan Yardımcısı Rev Lebaredian, resmi bir basın açıklamasında şunları söyledi: AI için. Kendimiz iki alana özgü veri oluşturma motoru oluşturmuş olsak da, birçok şirketin Omniverse Replicator ile kendi motorlarını oluşturduğunu hayal edebiliyoruz.”

Huang’ın açılış konuşmasının bir parçası, bu yeni teknolojilerin dünya çapında milyarlarca dolarlık endüstrileri dönüştürmede nasıl bir rol oynayacağına odaklandı: Project Maxine, geliştiricilerin yaşamı inşa etmek için kullanabilecekleri son teknoloji yapay zeka özelliklerine sahip GPU ile hızlandırılmış bir SDK. İş, eğlence, eğitim ve sosyal durumlar için kullanılabilecek güçlü AR deneyimleri ile birlikte video ve ses efektleri olacak.

Ayrıca Maxine’in gerçek zamanlı çok dilli konuşma avatarları oluşturmak için NVIDIA’nın Riva Speech gibi bilgisayarlı görme teknolojisine ve yapay zekaya nasıl kolayca entegre edilebileceğini gösterdi. Huang, amacına ulaşmasına yardımcı olmak için NVIDIA’nın farklı bölümlerinin deneyimler oluşturmak için teknolojiyi nasıl kullandığını gösterdi.

Yeni Yapay Zeka Destekli Avatarlar

Örneğin NVIDIA’nın Metropolis ekibi, sizi her dilde karşılayan ve yemek siparişinize yardımcı olan Tokkio adında bir konuşan kiosk oluşturmak için Maxine’i kullandı. NVIDIA’nın Drive mühendisleri, sürücüsüz araçlarda kullanılacak bir yapay zeka olan Concierge’i yarattı.

Ayrıca, Haung’un “gerçek” sohbete katılmak için konuşma sentezi ve AI kullanan sanal bir oyuncak versiyonunu oluşturmaya yardımcı olmak için Maxine’i kullandılar. Aşağıda verilen videoda, Huang’ın yapay zeka destekli avatarıyla gerçek zamanlı olarak sohbet eden gerçek bir insan görüyoruz. Bu ikili, iklim değişikliği ve uzay araştırmalarından proteinlere kadar her şey hakkında konuşuyor. Yine, bu Huang’ın konuşması değil, Yapay zeka tarafından desteklenen sanal bir avatar.

NVIDIA’nın CEO’su sadece yeni araçlarından bahsetmekle kalmadı, aynı zamanda dijital bir ikize sahip olmanın öneminden ve yasal bir meta evrene yaklaştıkça tüm sektörlerdeki markalar için sanal dünyaların nasıl önemli olacağından bahsetti.

Yorum yazın

TeknoVR