Meta, Sosyal VR Platformu İçin Citadel VR Oyununu Tanıttı.

Citadel, Meta'nın "rogue-lite aksiyon-macera bulmaca platform oyunu FPS" olarak adlandırdığı, hem solo hem de çoklu oyuncu imkanı sunan bir oyundur.

2 dakika, Okuma Süresi

Meta, Citadel VR oyununu tanıttı. Temmuz ayı sonlarında Meta, daha kaliteli birinci taraf içerik vaadiyle sosyal VR platformunda  daha çok kullanıcı tutma hedefini artırmayı amaçlayan’ Super Rumble’ adlı nişancı oyununu Horizon Worlds için tanıttı. Şimdi Meta, ‘Citadel’ adlı ortak macera oyunu Horizon Worlds’te yayınladı.

Citadel, Meta’nın “rogue-lite aksiyon-macera bulmaca platform oyunu FPS” olarak adlandırdığı, hem solo hem de çoklu oyuncu imkanı sunan bir oyundur.

Meta’nın açıklaması:

Mücadeleyi, bulmaca çözmeyi ve ustaca oynanışı birleştiren Citadel’deki her oda, oyunculara üstesinden gelinmesi gereken yeni bir mücadele sunuyor. 30 odada açığa çıkarılacak çok sayıda gizli sır bulunan Citadel, keşfedilecek zengin bir içerik sunuyor. Oyunu Basit Eğlence modunda tamamladıktan sonra, ek bir mücadeleye hazır olanlar, daha da büyük bir başarı duygusu (ve ek övünme hakları) için Veteran moduna geçebilirler.

Kaleye sızdıkça, gizli kalıntıları buldukça ve düşman kuvvetlerini ortadan kaldırdıkça, silahların ve ödüllerin kilidini açacak ve can puanlarınızı, can sayınızı ve hızınızı yükseltmek için benzersiz istatistiklere sahip yeni zırhlar satın almak için kredi kazanacaksınız. Oyun deneyiminizi tamamen kişiselleştirmek için kaskları ve gövde zırhlarını istediğiniz gibi karıştırıp eşleştirin.

Horizon Worlds’ü daha kaliteli içerikle doldurmak, Meta’nın kullanıcıyı elde tutma çabasının yalnızca bir parçası. Nisan ayında şirket, platformu resmi olarak 13 yaş ve üzeri çocuklara açmaya hazırlandığını duyurmuştu. Meta ayrıca yakın zamanda Android kullanıcıları için kapalı bir beta başlattı ve platformu ilk kez VR olmayan cihazlara açtı.

Şirket, Horizon Worlds’ü bir noktada iOS cihazlarına ve standart web tarayıcılarına da açmayı umduğunu ve bunun, platformun zaten oldukça şiddetli olan rekabet ortamında daha fazla ilgi çekmesine yardımcı olabileceğini söylüyor. Bu, Meta’nın çevrimiçi oyun merkezi Roblox’u Quest’e açarak Quest platformundaki popüler sosyal VR platformları Rec Room, VRChat ve Gym Class’a katılmasıyla gerçekleşti.

Yorum yazın

TeknoVR