Sanal Sosyal Platform Rec Room Aylık 3 Milyon Aktif VR Kullanıcısına Ulaştı

Sanal Sosyal Platform Rec Room, geçen yıl aylık aktif VR kullanıcı sayısını üç katına çıkararak etkileyici büyümesini sürdürdü.

2 dakika, Okuma Süresi

PC, konsol ve cep telefonları gibi VR harici cihazları da destekleyen sosyal Sanal Sosyal Platform Rec Room, şirketin toplam aylık aktif kullanıcı sayısının sadece bir kısmı olduğunu söylediği aylık 3 milyon aktif  VR kullanıcısına ulaştı.

Bazı Önemli Veriler:
  • Rec Room, yaklaşık bir yıl önce aylık 1 milyon aktif VR kullanıcısından 3 milyon aylık aktif VR kullanıcısıyla zirveye ulaştı.

  • Aktif VR kullanıcılarının “çoğunluğu” Quest 2’yi kullanıyor

  • Aktif VR oyuncuları, oyuna iOS, Android, PlayStation ve Xbox gibi platformlar üzerinden erişen genel aktif oyuncuların“oldukça düşük bir yüzdesini” temsil ediyor.

Şirketin Başkanı Shawn Whiting, Road to VR’a uygulamanın “tatillerden kısa bir süre sonra” aylık 3 milyon aktif VR kullanıcısıyla zirveye ulaştığını doğruladı.

Bu, oyunun VR segmenti için harika bir büyüme, ancak etkileyici bir şekilde Whiting, oyunun toplam aylık aktif kullanıcı sayısının sadece bir kısmı olduğunu söylüyor.

“VR büyümesinden çok memnunuz ancak bu noktada VR, aylık oyuncularımızın oldukça düşük bir yüzdesi. Rec Room, toplu olarak bu cihazlardan milyarlarca olması nedeniyle iOS, Android, PlayStation ve Xbox’ta çok daha fazla büyüme görüyor.”

sanal sosyal platform rec room

Rec Room, 2016’da yalnızca PC VR’a özel bir VR uygulama olarak piyasaya sürüldü. O zamandan beri şirket, oyunun hem VR alanında hem de dışında oynanabileceği platformları büyük ölçüde genişletti ve her büyük VR gözlükte ve VR olmayan oyun platformunda (Nintendo Switch hariç) mevcut. Bu, onu hem VR hem de VR olmayan oyuncular için, içerik oluşturucuların gerçek parayla oyun içi bir ekonomi tarafından teşvik edilmesini sağladı, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üzerine inşa edilen paylaşılan sosyal platformda bir araya gelmek için harika bir yer haline getirdi.

Whiting, Rec Room’daki VR kullanıcıları arasında  “çoğunluğun” Quest 2’yi kullandığını söylüyor.

2021 tatilinin VR gözlük için büyük bir dönem olduğu düşünüldüğünde, Rec Room’da VR kullanıcı sayısındaki artışın büyük bir kısmını bu muhtemelen tetikledi.

Şirketin duyurusunun zamanlamasının, Meta’nın bu hafta  Rec Room’a rakip olan Horizon Worlds içindeki satış araçlarını test ettiğini duyurmasıyla tesadüfi olması pek olası görünmüyor.

Yorum yazın

TeknoVR