Metaverse Para Kazanma Modelleri Üzerine Çalışıyor

Horizon Worlds yaratıcıları sanal ürünler satabilir pazar kazanabilirler. Horizon Worlds Creator Bonus bunlardan birisi

3 dakika, Okuma Süresi

Meta, Metaverse para kazanma üzerine çalışarak geliştiricilerin ve yaratıcıların para kazanacağı bir model oluşturmaya çalışyıyor.  Horizon Worlds platformu için, belirli içerik oluşturucuların kendi özel dünyalarında sanal öğeler ve efektler satmalarını sağlayacak ve şirketin metaverse ekonomisi için zemin hazırlayacak bir avuç para kazanma aracı üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Şirket, iki yeni içerik oluşturucu para kazanma özelliği ile küçük bir başlangıç ​​yapıyor.

Birincisi, dünya içi satın alımlardır. Katılımcı içerik oluşturucular , gerçek dünya parası karşılığında Horizon Worlds yaratıcı araçları kullanılarak geliştirilen özel nesneleri satabilir. Bu nesneler, dijital giysilerden ve avatar aksesuarlarından özel araçlara ve dünyadaki seçkin konumlara özel erişime kadar her şey olabilir.

Horizon Worlds’de Sanal Ürünler Satabilir Para Kazanabilirsiniz.

Bahsedilen diğer para kazanma özelliği, yaratıcılara önceden tanımlanmış bir hedefe doğru ilerlemelerine bağlı olarak her ayın sonunda belirli bir miktar para ödeyen bir program olan Horizon Worlds Creator Bonus. Örneğin, içerik oluşturucular belirli bir aracı veya özelliği kullandıkları için daha fazla ödeme alabilir. Yaratıcılar, Create Mode’dayken yeni Commerce sekmesini ve gizmo’yu kullanarak boş zamanlarında ürün satabilecekler.

“Gelecekte bir metaverse’ün nasıl görüneceğini hayal ederseniz, açıkça sanal malları satma ve onları bir dünyadan diğerine götürme yeteneği bunun önemli bir parçası olacak. Mark Zuckerberg, Horizon Worlds’ün yaratıcısı Alex Chandler’ın ev sahipliğinde Vidyuu Studios ile yaptığı konuşmada , “Ama önce, insanların bu ekonomiyi yürütmek için satın almak istedikleri şeyler olması gerekiyor” dedi. “Yani bazen bu dijital ürünlerde işe yarayan şeylerin, fiziksel dünyadan beklediğinizden biraz farklı olduğunu düşünüyorum.”

metaverse para kazanma

“Bu yüzden, dünyaları inşa eden ve bu deneyimleri ve her türlü farklı şeyi inşa eden insanlardan çok fazla deney ve yaratıcılık gerektiriyor” diye ekledi. “Ancak bu, bunu inşa etmek açısından gerçekten yinelemeli bir süreç olacak. Sanki oraya bir şey koyduk ve işimiz bitti değil. Sonra, dünyaları kullanan insanlarla neyin rezonansa girdiğini göreceğiz ve sonra buna dayalı bir sonraki araç turunu inşa edeceğiz ve onu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Daha önce belirtildiği gibi Meta, bu metaverse para kazanma girişiminin ilk aşaması. Şirket şu anda uzun vadeli bir strateji oluşturma umuduyla bireysel ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için bir avuç yerleşik topluluk üyesiyle çalışıyor. Yukarıda bahsedilen para kazanma araçlarına ek olarak, Meta bugün dünya yaratma sürecini basitleştirmek için tasarlanmış birkaç güncellemeyi duyurdu.

Buna orijinal PvP mini oyunu “Arena Clash” için resmi bir dünya şablonu dahil. Şirket, yaratıcılara deneyimi yaratmak için kullanılan senaryolara, gizemlere ve sanat eserlerine daha yakından bir bakış sunarak, kendi benzersiz oyunlarını, dünyalarını ve etkinliklerini geliştirmek için güçlenmiş hissedeceklerini umuyor. Horizon Worlds’de bulunan diğer şablonlar gibi, içerik oluşturucular da kendi benzersiz “remikslerini” oluşturmak için orijinal deneyim üzerine inşa edebilirler.

Meta ayrıca, geliştiricilerin ziyaretçilerinin alışkanlıkları ve kendi dünyalarındaki trafiğini nasıl artırabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanabilecekleri yeni bir analiz panosu yayınladı. Yukarıda bahsedilen güncellemeler, Meta’nın yaratıcılara sunduğu birçok destek biçiminden sadece birkaçı. Geçen ay şirket, geliştiricileri metaverse platformunda içerik oluşturmanın daha ince noktaları konusunda eğitmek için tasarlanmış kendi Horizon Worlds eğitim kampını başlatmayı planladığını duyurdu.

Duyuru hakkında daha fazla bilgi için buradaki resmi blog gönderisine göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR