Yeni Half-Life: Alyx Modu Levitation ile 5 Saatlik VR Oynanış Ekleniyor

2 dakika, Okuma Süresi

Half-Life: Alyx modu Levitation geliyor. Mart 2020’de çıkan Half-Life: Alyx, PC VR gözlükleri için resmi olarak piyasaya sürüldü ve oyunculara bugüne kadarki en iyi VR oyunlarından biri olarak kabul edilebilecek bir oyun oldu. Piyasaya sürüldükten bir yıldan kısa bir süre sonra, geliştirici Valve, popüler birinci şahıs nişancı oyununa Steam Workshop desteğini sundu ve herkesin kullanımı kolay bir seviye oluşturma aracıyla kendi seviyelerini, dokularını, modellerini ve animasyonlarını oluşturma şansı verdi.

Yayınlandığı günden beri, oyunun kurallarını değiştiren birkaç modun gözlüklere eklendiğini gördük. Bu, Portal’dan ilham alan bir bulmaca deneyiminden Hideo Kojima’nın şimdiki efsanevi korku oyunu demosu PT’nin korkunç bir VR yorumuna kadar her şeyi içeriyor. Daha yakın zamanlarda, bir ekip Bioware’in ödüllü retrofütüristik video oyunları serisi Bioshock‘un bölümlerini yeniden oluşturmayı başardı. Sonuçlar kesinlikle dudak uçuklatıcı oldu, oyuncular korkunç “Splicer” düşmanlarıyla savaşabiliyor ve VR’de ilk kez Plazmitlerin gücünü kullanabiliyor.

Half-Life: Alyx Modu Levitation

half-life: alyx modu levitation

Hafta sonu boyunca, bağımsız geliştiricilerden oluşan bir ekip, oyuncular yepyeni bir oyun için Alyx Vance rolüne geri dönerken ilave 4-5 saatlik aksiyon dolu oyun vaat eden yeni HL:A modu “Levitation” için bir fragman yayınladı. Bu yeni mod City 17’nin tehlikeli sokaklarında geçen macera olarak karşımıza çıkıyor.

Fragmana göre, oyuncular gizemli bir binayı araştırırken kaybolan bir çift direniş savaşçısını aramak için Sektör X’e seyahat edecekler. Sağlanan görüntülere dayanarak, Alyx’in arsız ortağı Russel’in yanı sıra gizemli G-Man’in dönüşünü de bekleyebiliriz.

Bunun yanı sıra, yaklaşan proje hakkında çok bilgi mevcut. Steam Workshop’ta yayınlanan tüm modlar gibi Levitation da PC VR gözlükleri için ücretsiz olarak indirilebilecek. Bununla birlikte, havaya yükselme, Steam Atölyesi’nde gördüğümüz hiçbir oyuna benzemiyor. İlk bakışta neredeyse bunun Valve’in resmi DLC sürümü olduğunu düşünebilirsiniz; sinematik fragman gerçekten tüylerimizi diken diken etti.

Video açıklaması, Leviathan’ın 2022’nin 3. çeyreğinde piyasaya çıkacağını belirtiyor. HL:A Steam Workshop’ta yer alan her modda olduğu gibi, oynamak için oyunun bir kopyasına sahip olmanız gerekecek. Half-Life: Alyx , Buradan satın alabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR