Fracked İncelemesi (PlayStation VR)

nDreams, kaliteli VR oyunları yapma konusunda çok tecrübeli ve Fracked içinde bu geçerli. Sanat tarzı muhteşem, oynanan aksiyona bir çizgi roman karışımı ekliyor

5 Okuma Süresi

Fracked incelemesi. 2021 yazı, sanal gerçeklik (VR) geliştiricileri tarafından özellikle beklenen bir kaç büyük VR oyun projesi erteleme haberi gelene kadar, çok iyi görünüyordu. Neyse ki, nDreams’in PlayStation VR için özel olarak geliştirdiği VR oyun Fracked böyle bir sorunla karşılaşmadı. VR oyuncularına Hollywood filmlerindeki aksiyon sahnelerini aratmayan bol aksiyon dolu bir VR oyun sunmaya hazır. Çok satan VR oyunlarının en büyük sorunu, çoğu zaman içerikten çok stil sahibi olmalarıdır. Fracked stil olarak tatmin edicimi?

Fracked İncelemesi (PlayStation VR)

kırık

Bond filminin aksiyon sahnelerinde olduğu gibi Fracked sizi sürekli bir aksiyon içinde tutacak,  sürekli tetikte olmalısınız, anında bir dağın yamacından aşağı kaymanın neden olduğu bir çığ tarafından yutulmamak için kaçmanız gerekir. Siz güvenli bir nokta ararken karda ve ağaçların arasından geçerek çığdan kaçacaksınız. Direksiyon tamamen kafaya dayalıdır. VR için gerekli olan konfor seçeneklerine hızlı bir yolculuk yapan yoğun ve harika bir giriş. Bu kayak bölümleri Fracked’de birkaç kez ortaya çıkıyor. Kötü adamları vururken bir kayaya çarpmaktan kaçınmaya çalıştığınız için son derece eğlenceli.

Esasen Fracked, baştan sona engelsiz oyun oynamanıza izin veriyor, ancak seviyelerin çoğunun, epik atışlar söz konusu olduğunda bol seçenek ve dikeylik sunması, alanların çoğu tırmanma ve diğer geçilebilir arazilerle bağlantılı, çevre ile çok önemli etkileşim hissini sağlıyor. Bu fiziksel unsur özellikle atışlarda görülüyor.

Set parçaları, Fracked’in sürekli olarak bol miktarda koruma alanı, patlayıcı varil ve bir VR oyununun sahip olduğu en fazla zipline sağladığını görüyorsunuz. Koruma alanları, genellikle bir düğmeye basarak veya (VR durumunda) diz çökerek arkasına saklandığınız herhangi nesne ile bir FPS‘de her zaman çok önemli olmuştur. Fracked, burada size farklı bir seçenek sunuyor. nDreams’den VR oyununu sezgisel mekaniklerle birleştirmenin bir başka harika örneği. Bunu yapabilmek o kadar doğal hale gelecek ki neden daha sık görülmediğini merak edeceksiniz.

kırık

 

Fracked için hareket çok önemli, tek bir yerde kalmanızı istemiyor, seviyeler bu faktörü teşvik ediyor, güzel bir kanat manevrası için mükemmel. Bir savaş alanında koşmak söz konusu olduğunda PlayStation Move tam olarak bu konuda çok iyi değil ancak FrackedArashi: Castle of Sin gibi diğer PlayStation VR oyunlarında bulunabilen iyi bir sistem sağlıyor. Aşırı sıkıcı olmadan hızlı ve etkili.

Fracked hızlı ve sürekli aksiyonun olduğu bir dünyada bir çok artıları varken. Silah yelpazesi hayal kırıklığına uğratmaya başlıyor. Düşmana saldırırken tüm bu alan ve seçimi sizin elinizde, ancak yalnızca iki silahınız var bu sadece tabanca ve SMG’dir. Kelimenin tam anlamıyla üzerinizde silah olarak taşıdığınız tek şey bu, bu biraz üzücü.

Çok geleneksel oyunlarda bulunan yeşil kutuların üzerinden yürüyerek alınan herhangi bir cephane bile yok. Tabanca, el bombası fırlatıcı ve çok kısa menzilli av tüfeği de dahil olmak üzere başka silahlar da ortaya çıkıyor, ancak bunlar yalnızca tek kullanımlık “özel” silahlar. Bu silahları sadece cephaneleri kadar kullanabiliyorsunuz, cephaneleri tükendiğinde ortadan kaybolurlar.

fracked i̇ncelemesi (playstation vr)

Düşmanlar, saldırı anında koruma yerleri ararlar ve bir avantaj elde etmek için yeniden konumlanırlar, bu da harika çatışmalar yaşamanızı sağlıyor. Mayın döşeyen büyük tankı sadece arkasındaki düşman sürüsünü yok ederek yok edebilirken, hücum edip patlatacak patlayıcılar için alanı iyi kullanmanız gerekiyor.

Bu yüzden sürekli olarak yolunuzu tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor. Bir VR aksiyon odaklı oyunda istediğiniz şey bu olsada, belli bir yerden sonra maalesef oyun biraz sığlaşıyor. Bir görevi tamamlamanız gerektiğinde sürekli olarak bir sonraki kontrol noktasına yönlendiriliyorsunuz ve bu sürekli hız nedeniyle, Fracked gerçekten başlamadan bitiyor, yaklaşık 3 saat sürüyor. Sonradan düşünülmüş gibi görünen, sadece bir Kupa ödülü olarak kazanacağınız gizli madeni paralar var.

VR Oyun Fracked

nDreams, kaliteli VR oyunları yapma konusunda çok tecrübeli ve Fracked içinde bu geçerli. Sanat tarzı muhteşem, oynanan aksiyona bir çizgi roman karışımı ekliyor. Kullanılan bazı harika fikirler ve mekanikler var. İlerleyen zamanlarda gelecek güncellemeler ile birlikte VR oyunu Fracked içerik olarak zenginleşerek, hız ve aksiyon oyuncuları için vazgeçilmez olacak gibi görünüyor.

Fracked incemelesi ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemeler ile birlikte güncellenecektir.

Yorum yazın

TeknoVR