Epic Games Metaverse’e İnanıyor

1 dakika, Okuma Süresi

Epic Games metaverse’e inanıyor. CEO’su Tim Sweeney, “metaverse” “dünya ekonomisinde trilyonlarca dolar değerinde potansiyel bir varlık olarak görüyor.

Epic Games, Fortnite’ın ve bunun yapıldığı Unreal oyun motorunun arkasındaki dünyaca ünlü şirkettir. Yönetim kurulu başkanı Sweeney, Meta CEO’su Mark Zuckerberg gibi, dünyaca ünlü bir teknoloji endüstrisi yöneticisidir ve İnternet’teki daha geniş değişiklikleri tanımlamak için “Metaverse” terimini kullanıyorlar. Son zamanlarda Zuckerberg’den çok fazla haber duymamıza rağmen, Sweeney son görüşlerini Seul’deki bir konferansta dile getirdi.

“Epic, Roblox, Microsoft, Facebook ve Metaverse olmayı taahhüt eden diğer şirketler için önümüzdeki üç yıl çok önemli olacak. Bu 1 milyar kullanıcı kazanma yarışı. 1 milyarı önce kim kazandıracak? Kullanıcılar için, kim tanınmış lider olacak? standartları belirlemede hangi şirket rol oynayacak.”

Bloomberg News’e göre Sweeney’nin hedefi, “Fortnite”ı aylık 60 milyon aktif kullanıcıdan “gelecekte 1 milyara ulaşabilecek bir deneyim”e çıkarmak.

Sweeney 2019’da şunları söyledi: Dünyada milyarlarca insanın gelecekte AR donanımı giyeceğine ve AR gözlüklerinin günlük yaşamları olacağına inanıyoruz. Bunun geleceğin eğlence platformu olduğuna inanıyorum ve orada olacağız.

Yorum yazın

TeknoVR