Dönemsel VR Yemek Pişirme Oyunu Lost Recipes VR

2 dakika, Okuma Süresi

Lost Recipes VR aşçılık oyunu, sizi yüzyıllar öncesinden yemekleri yeniden yaratmanız için bir zaman portalına atıyor. Schell Games, yaklaşan tarihi dönem pişirme simülasyonu Lost Recipes’ın 27 Ocak’ta Quest platformunda piyasaya sürüleceğini ve beraberinde dünyanın dört bir yanından döneme uygun mutfaklarda eski tarifleri pişirme şansını getireceğini duyurdu.

I Expect You to Die, Until You Fall, ve yakında çıkacak olan of Among Us VR uyarlaması ile tanınan geliştiriciden gelen Lost Recipes VR aşçılık oyunu, sizi yüzyıllar öncesinden yemekleri yeniden yaratmanız için bir zaman portalına atıyor.

Schell Games, Lost  Recipes’ın sizi “otantik malzemeler, mutfak eşyaları ve teknikler kullanarak tarihsel olarak doğru mutfaklara” ışınladığını söylüyor. 

VR Yemek Pişirme Oyunu Lost Recipes VR

 lost  recipes vrOyun aşağıdaki dönemleri içeriyor:

  • Antik Yunanistan (400-500 BCE) : Atina şehrinin kalbindeki bir mutfağa zamanında geri adım atın. Pide ekmeği, sıcak şarap, Souvlaki ve daha fazlasını pişirin.
  • Song Hanedanlığı, Çin (960-1279 CE) : Bahar festivalinin gelişi, yeni yıl kutlaması için yemeklerin tamamlanması anlamına gelir. Oolong çayı demleyin, balıkları nasıl buharda pişireceğinizi öğrenin ve tatlı bir meyve ikramı yapın.
  • Yucatan Yarımadası (1500-1600 CE) : Dia de los Muertos’a (Ölüler Günü) benzer bir tatil olan Hanal Pixán için geleneksel yemekler hazırlayın. Xec yaparken mutfağı renklendirin ve Mukbil Pollo’yu (gömülü tavuk) sarın. 

 

Proje direktörü Melanie Harke, “Yemek yapmak insanları bir araya getirme gücüne sahip ve bu deneyimi Quest gözlüğünün içindeki ve dışındaki oyuncular için yakalamak istedik” dedi. “Bir yemek tarifi kitabı oluşturmak, Kayıp Tarifler oluştururken yapmamız gerektiğini bildiğimiz bir şeydi ve bazı yemekleri gerçek hayatta ekip olarak hazırlarken çok eğlendik. Bazı gerçek malzemeler ve pişirme yöntemleri artık mevcut olmadığı için tarifleri değiştirmek zorunda kaldık.”

Yukarıdaki yemekleri pişirmeye bir adım önde başlamak istiyorsanız, oyunun yeni web sitesinde tarifleri yayınlanmış olarak bulacaksınız.

Lost Recipes Quest Platformuna 27 Ocak 2022’de 15 $ fiyatla yayınlanacak.

Yorum yazın

TeknoVR