‘After the Fall’ 24 saatte 1,4 milyon dolar kazandı

2 dakika, Okuma Süresi

‘After the Fall’ 24 saatte 1,4 milyon dolar kazanarak, ‘Arizona Sunshine’ satışlarının ilk ayını geçti. Son zamanlarda piyasaya sürülen co-op zombie shooter oyunu After the Fall (2021), oldukça iyi iş çıkardı. Geliştirici Vertigo Games tarafından, bu ayın başlarında tüm büyük VR platformlarında yayınlandıktan sonraki ilk 24 saat içinde yalnızca 1 milyon doları aşmakla kalmayıp, aynı zamanda bu süreçte VR oyun erken erişim gelirinin de ne kadar yüksek olabileceğini gösterdi.

Stüdyo bir basın açıklamasında,  After the  Fall’un, 9 Aralık’ta PSVR, Steam ve Quest 2 için Quest Store’da piyasaya sürüldüğü ilk 24 saat içinde 1.4 milyon dolar kazanmayı başardığını söyledi.

Karşılaştırma için stüdyo, After the Fall’un 24 saat içinde, ilk co-op zombie shooter oyunu olan Arizona Sunshine’ın (2016)  2016’nın sonlarında ilk nesil VR gözlükleri için piyasaya sürdüğü bir ayda yaptığından daha fazlasını yaptığını  söylüyor.

Zamanının en yüksek profilli VR oyunlarından biri olarak, bu rakamlar muhtemelen o zamanlar en çok satan VR oyunlarının yaşadığı performansın göstergesidir.  Dönemin tartışmasız en popüler oyunu olan Job Simulator, dokuz ay önce Steam’deki ilk lansmanından sonra 3 milyon dolar gelir elde ettiğinde Ocak 2017’de manşetlere girdi ve ardından 2016’nın sonlarında Touch denetleyicilerinin girişiyle PSVR ve Oculus Rift için yayınlandı.

Oyunun bu başarısının arkasında yaşanan çok fazla aksilik oldu, 2019’da ilk kez duyurulmasından sonra birden fazla gecikme yaşadı; COVID-19 pandemi ile ilişkili olarak birçok VR oyununun maruz kaldığı sıkıntılı bir süreçti.

Yine de, biz onu SteamVR, PSVR ve Meta Quest 2 arasında kesintisiz çapraz oynama dahil olmak üzere ” Left 4 Dead’de VR’ın en iyi hamlesi olarak tanımlıyoruz ve After the Fall’u incelediğimiz en iyi oyunlar arasına soktu. After the Fall incelememizi buradan okuyabilirsiniz

Yorum yazın

TeknoVR