En İyi 5 Meta Quest 2 VR Spor Oyunu

4 dakika, Okuma Süresi

Meta Quest 2 VR spor oyunu. VR teknolojisinin en iyi özelliklerinden birisi, sizi koltuktan kaldırabilmesidir. Birinci şahıs nişancı oyunlarına ve VR fitnes uygulamalarına ek olarak, Meta Quest 2 VR gözlüğü, kullanıcıları çeşitli benzersiz rekabet ortamlarına sokmak için Dokunmatik hareket kontrollerinden tam olarak yararlanan ve her geçen gün daha da büyüyen bir spor oyunları kataloğuna sahip.

Gerçekçi VR dağcılık oyunundan hiper renkli okçuluk futbol oyunlarına kadar, Meta Quest 2’de şu anda mevcut olan  ve mutlaka oynanması gereken beş VR spor oyunu:

Normal’in en üst düzey VR okçuluk futbol oyunu NOCK , yalnızca birkaç gün önce piyasaya sürülmesine rağmen, benzersiz görselleri ve canlandırıcı oyun mekaniği sayesinde şimdiden oyunculardan büyük ilgi gördü.

Popüler 2D araçlı futbol oyunu Rocket League’e benzer şekilde, NOCK sizi diğer iki takım arkadaşıyla birlikte dev bir futbol topunu rakip takımın ağına atmanız için birlikte oynamanızı sağlıyor. Bununla birlikte, oyuncular roketle çalışan arabalar yerine, topu haritanın etrafında sektirmek için bir yay ve ok kullanırlar.

Basit kontrollerin sizi aldatmasına izin vermeyin, NOCK şaşırtıcı miktarda strateji ve ekip çalışması gerektirir. Sesli sohbet, maç boyunca takım arkadaşlarınızla koordine olmanızı sağlar. Harita boyunca geçici engelleri tetiklemenize izin veren savunma okları bile bulunmakta.

NOCK , Quest Store’da 9,99$’a satın alınabilir .

The Climb 2

Bir yıldan  uzun bir süre önce The Climb 2’nin Quest’teki en sevdiğimiz VR fitness uygulaması olduğunu söylemiştik. 2022’de fikrimiz değişmedi hala aynı düşünüyoruz. The Climb 2, Quest’te oynadığımız görsel açıdan en etkileyici VR oyunlarından biri değil, aynı zamanda fiziksel olarak en çekici olanlardan biri.

The Climb 2, Quest Store‘da 29,99$’a satın alınabilir.

Walkabout Mini Golf

Walkabout Mini Golf gibi çok az VR oyunu dikkatimizi çekmeyi başardı. Ustalıkla hazırlanmış fizikten benzersiz saha tasarımlarına kadar, geliştirici Mighty Coconut’un VR mini golf simülatörü, beceri seviyeniz ne olursa olsun, başlayabileceğiniz bir oyundur.

Oyun, 70 delikle başladı ve o zamandan beri, muhteşem Shangri-La ve lezzetli görünümlü Sweetopia dahil olmak üzere çeşitli ücretli DLC sürümleriyle kataloğunu genişletti ve daha fazlası düzenli olarak ekliyorlar. Her delikte keşfedilecek gizli bir golf topu bulunuyor.

Walkabout Mini Golf, Quest Store’da 14,99$’a satın alınabilir.

ForeVR Bowl

Konu lobutları devirmek olduğunda çok az becerimiz olduğunu ya da hiç olmadığını söylerken abartmıyorum (ekibimizden bir arkadaşımız hariç diyebiliriz). Bununla birlikte, ForeVR Bowl bana kötü bowling oyuncusu olmadığımı hissettirmek için olağanüstü bir iş çıkarıyor.

Bu renkli arcade deneyimi, klasik bir bowling salonundan ay yüzeyine kadar bowling oynayabileceğiniz çeşitli üst düzey ortamlara sahip. Bowling oynadıkça, her biri kendi benzersiz ağırlığı ve dönüşü olan 100’den fazla bowling topu için harcanabilecek kredilerin kilidini açacaksınız.

ForeVR Bowl, Quest Store’da 19,99$’a satın alınabilir.

Carve Snowboard

Şu anda VR gözlüklerde spor oyunları konusunda ciddi bir eksiklik var. Neyse ki bu kaşıntıyı almaya yardımcı olacak oyun olarak  Carve Snowboard‘umuz var diyebiliriz. Chuhai Labs tarafından geliştirilen bu hızlı snowboard deneyimi, tamamlanması gereken dağlar değerinde Freestyle ve Time Attack mücadelelerini içeriyor.

Eşsiz VR snowboard mekaniği, çok az hareket hastalığı ile veya hiç hareket hastalığı olmadan çeşitli numaralar ve dönüşler yapmanıza olanak tanıyor.

Carve Snowboard, Quest Store’da 19,99$’a satın alınabilir.

Yorum yazın

TeknoVR