Sony, Çok Sayıda Yeni PSVR 2 Oyunları Duyurusu ve Güncellemesi Yayınladı

5 dakika, Okuma Süresi

Sony sanal gerçeklik gözlüğü için yeni PSVR 2 oyunları ve güncelleme duyurusu yayınladı, perşembe günü sürpriz ‘VR Günü’ için çok sayıda PSVR 2 oyunu duyurusu ve güncellemesi yayınlarken, bu hafta uzun zamandır beklenen Quest 3 karma gerçeklik gözlüğü tanıtılmasıyla VR için ilgi çeken haberleri duyuran sadece Meta değildi.

İşte Sony’nin yeni PSVR 2 Oyun duyuruları

Yeni PSVR 2 Oyunları

Journey to Foundation

Isaac Asimov’un Vakıf serisinden uyarlanan Archiact’ın yakında çıkacak rol yapma oyunu Journey to Foundation’da güvenlik Komisyonu’nda bir casus olan Ajan Ward olarak oynuyorsunuz. Sürükleyici macera, sizi Galaktik İmparatorluğun sunduğu en gelişmiş araçları kullanarak Asimov’un çığır açan bilim kurgu evreninde kılık değiştirmeye, hacklemeye ve patlatmaya zorluyor. 26 Ekim 2023’te PSVR 2’ye geliyor. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Heroes of Forever

Lucky Mountain Games’ten Heroes of Forever,  PSVR 2 için çok boyutlu bir arcade oyunudur. Boyutlar arası yayılan bir yozlaşmayı temizlemek için zaman ve uzayda seyahat etmeye hazırlanın: tek başınıza oynayın veya dört oyunculu modunda takım kurun Sonsuza kadar genişletilebilen seviyeler arasında ilerleyerek çoklu evrenin gizemlerini açığa çıkarırken. 2024’te PSVR 2’ye geliyor.

Tiger Blade

İlk olarak haziran ayında duyurulan Tiger Blade,  hızlı kılıç dövüşü ile güçlü silah oyunlarını birleştiren yüksek aksiyon seviyesi olan VR aksiyon deneyimi olarak kendini tanıtıyor. Alternatif bir Kore’de, Tiger Clans’ın Horangi bölümünde çalışan ölümcül bir suikastçı rolünü oynuyorsunuz. Rakip bir bölümden gizemli bir paketi çalmanız emredildiğinde, soygunun nesnesinin bir kaplan yavrusu olduğunu öğrendiğinizde şok olursunuz. 17 Kasım 2023’te PSVR 2’ye geliyor.

The Foglands

The Foglands, Well Told Entertainment’ın yeni yollar keşfetmenizi ve eski sırları ortaya çıkarmanızı sağlayan atmosferik bir 3D roguelike nişancı oyunudur. Bilinmeyene koşun, canavarlarla savaşın, ganimet toplayın ve Sis tarafından yutulmadan önce geri dönmeye çalışın. 31 Ekim 2023’te PSVR 2 ve PS5’e geliyor. Ön sipariş vermek için buraya tıklayın.

BLINNK and The Vacuum of Space

Bağımsız stüdyo Changeday tarafından geliştirilen  BLINNK ve Space of Space,  otizm dostu bir VR macerası olarak karışımıza çıkıyor. Kullanışlı Vacuumizer 5000’inizle uzay yaratıklarından oluşan bir kadro toplamakla görevlendirildiğiniz Norpopolis uzay istasyonuna adım atın. Stüdyo, vurgunun “cesaret kırıklığı korkusu olmadan eğlenceli, stressiz etkileşimler” olduğunu söylüyor. 2 Ekim 2023’te PSVR’ye geliyor. İstek listesine buradan ekleyebilirsiniz.

Among Us VR

Başlangıçta Schell Games, Innersloth ve Robot Teddy tarafından Quest ve PC VR için VR’ye getirilen  Among Us VR, popüler çok oyunculu oyunun sürükleyici VR versiyonunu yakın zamanda PSVR 2’ye getiriyor. Sahtekar’ı susturmak ve hava kilidinden çıkarmak için en fazla 10 oyuncuyla oynayın. Henüz çıkış tarihi yok. İstek listesine buradan ekleyebilirsiniz.

Tin Hearts

Efsanevi macera oyunu Fable’ı yaratan ekibin üyeleri tarafından kurulan bir stüdyo olan Rogue Sun tarafından yaratılan Tin Hearts, bir aşk ve uzlaşma hikayesine odaklanan anlatımlı bir bulmaca macerasıdır. Orijinal PSVR’de zaten mevcut ancak bu tatil sezonunda ücretsiz bir PSVR 2 güncellemesi geliyor. Oynanabilir bir PSVR 2 demosu 17 Ekim’de geliyor.

Angry Birds VR: Isle of Pigs

Angry Birds VR: Isle of Pigs, Dr. Frankenswine’ı yenmek için her üç boyutlu bulmacayı çözmek için kendinize meydan okuyun ve çevrimiçi seviye oluşturucuyla içerik oluşturup paylaşın. Orijinal PSVR sürümünün sahipleri 10 $ karşılığında yükseltme yapabilirsiniz. 2 Ekim 2023’te PSVR’de yayınlandı. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Ruinsmagus: Complete

Ruinsmagus: Complete  aslında bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce Japonya merkezli CharacterBank stüdyosu tarafından PSVR 2’de piyasaya sürüldü ve JRPG’nin gizemli kalıntılarını, antik eserlerini ve şiddetli savaşlarını ilk kez Sony’nin en yeni VR başlığına taşıdı. Daha önce geçen yıl Quest ve PC VR başlıklarında piyasaya sürülen  Ruinsmagus: Complete, sizi yeni lonca üyelerinin ortak botlarına sokuyor ve 25 hikaye odaklı görev boyunca büyünüz, kaynaklarınız ve bilgeliğiniz ile loncayı güçlendirme görevine çıkıyorOyunu PSVR 2 buradan alabilirsiniz.

Paper Beast Enhanced Edition

Paper Beast Enhanced Edition, 27 Eylül’de PSVR 2 ve PS5’te piyasaya sürüldü ve origamiden ilham alan olağanüstü macerayı ilk kez Sony’nin en yeni VR başlığına getiriyor. Pixel Reef tarafından 2020 yılında orijinal PSVR’de piyasaya sürülen Paper Beast, yenilikçi oynanışı, benzersiz estetiği ve gerçeküstü evreniyle büyük beğeni topladı. Oyunun PS4 sahipleri yeni sürüme 5$ karşılığında yükseltme yapabilecek. PSVR 2’den 25$’a satın alın .

Yorum yazın

TeknoVR