World of Tanks VR Ön İnceleme

2 dakika, Okuma Süresi

World of Tanks VR – World of Tanks’in sanal gerçeklik (VR) baskısı olasılığına karşı Wargaming  yeni açıklamalar ve adımlar attı. Wargaming’in yeni online oyun alanında yarıştığı, War Thunder oyununun başarısı göz önünde bulundurulduğunda, sadece Wargaming için bu sürecin olumlu olarak şekillenmesi doğal görünüyordu. Şirket temsilcisi, tanklar için uçaklarla aynı şekilde çalışmayacağını ve World of Tanks’ın böyle bir sıçrama yapabilmesi için büyük bir denemenin yapılması gerektiğini açıkladı. Bu atlama, görünür, yer tabanlı eğlence (LBE) şeklinde gerçekleşti.

World of Tanks VR

World of Tanks VR – LogoWargaming, Neurogaming ve VRTech’in desteğiyle bu yılın başlarında World of Tanks VR’yi tanıttı. VR’yi mevcut çevrimiçi oyununa entegre etmenin aksine, oyunun hayranları ve yeni başlayacaklar için tasarlanmış bir spin-off deneyimi olan World of Tanks’ın bir parçası sundu. Bu hem güçlü hem de zayıf yanları oyuna getiriyor, aynı zamanda Wargaming’in LBE uygulaması için deneyimi mükemmel bir şekilde ortaya koymasını sağlıyor.

Dört oyuncuyla sınırlı olan her biri tercih ettikleri tankı seçerek savaşa hazırlanıyor. Artık her biri ateş gücü, yeniden yükleme hızı, hızlanma vb. Gösteren istatistik çubukları olan küçük bir tank seçimi mevcut. Oyuncular artık hızlı veya yavaş, ağır veya yayılmayla sınırlı değil . Taktik tutkusu artık sadece tankınızın konumlandırmasında değil, aynı zamanda düşmanlarınızı oyalamanıza dayalı biçiminde de oynanıyor.

World of Tanks VR kontrolleri ilk başta karmaşık gelebilir, ancak zamanla alışarak hakim olabileceğiniz bir arayüze sahip. Tank, oyuncunun yönünde ileri doğru ivme kazanacak, ancak büyük hacimli makinelerin dar köşeleri dönmesi biraz zaman alabilir. Bu arada, oyuncunun merkezi bakış açısı her zaman ateş etme merkezi şeklinde gerçek zamanlı olarak temsil edecek.

Gamescom 2018 World of Tanks VR

Oyuncular ayrıca, Gamescom 2018, Köln’de sergilenen yeni bir harita ile, merkezi bir chokepoint etrafında dönen yeni strateji üzerinde çalışmayı deneme fırsatı buldu. Bir önceki haritası, bir tepenin üzerinde beklemekte olanlara bir üst düzey avantaj sağlamak için tasarlanmıştı. Bu yeni harita, aksine, genel bir bakış açısından tüm oyuncular dengeli ve tamamı ile taktiksel olarak düzenlenmiş. Ancak bu düz ve açık alanda özellikle çatışmanın yoğun olacağı merkeze gitmek ve daha çok tank yok etmek isterseniz, o zaman işler değişiyor. Haritanın her iki ucundaki spawn noktalarına erişim sağlayan köprü, açık ve kolay hedef olacağınız bir nokta olacak. Bu yeni haritada oyuncular konum alarak çarpışmaktan daha çok hızlı ve tankı ne kadar iyi kontrol ettiklerine bağlı olarak başarılı olacaklar.

[related-post id=”9421″]

World of Tanks VR’deki maçlar sadece birkaç dakika sürüyor ve iki turdan oluşuyor. Bu çok basitleştirilmiş bir deneyim gibi görünsede. World of Tanks VR, Mario Kart Arcade GP VR için bir tür rol tersine çevirme konusunda yeni deneyimler kazandıracak ilginç bir LBE başlığı olarak durmakta: World of Tanks, avantajlı bir serüveni temsil eden VR’den, itibarına fayda sağlamaktan yana.

Yorum yazın

TeknoVR