Resident Evil 8: Village Hareket Kontrolleriyle PSVR 2’ye Geliyor

Bilal TEMIZ
1 dakika, Okuma Süresi

PlayStation State of Play etkinliği sırasında duyurulan  Resident Evil 8: Village PSVR 2 için onaylandı ve süreç oyunun hareket kontrolleriyle PSVR 2’de tamamen oynanabileceğini gösteriyor. 

Resident Evil 7: Biohazard, PSVR’de resmi VR desteği alan ilk Resident Evil oyunuydu ve o zamanlar oldukça sürükleyici olsa da, oyun hareket denetleyicisi desteği eksikliği nedeniyle geride kaldı. Bunun yerine oyun, gözlük takılarak her zamanki gibi gamepad kullanılarak oynandı.

Ama PS5’te PSVR 2 desteği aldığı doğrulanan Resident Evil: 8 Village ile bu değişmek üzere.

PSVR 2, hareket kontrol cihazlarını kutudan çıkaran ilk Sony VR gözlüğü olduğundan, oyun iki elli silah ve çift el etkileşimleri dahil olmak üzere tam hareket kontrol cihazı desteği alacak gibi görünüyor.

Henüz Resident Evil Village VR desteği için bir çıkış tarihi  yok ve PSVR 2 desteğinin temel oyun için bir güncelleme mi olacağı yoksa oyunun ayrı bir sürümü olarak mı satılacağı belli değil.

Resident Evil 8: Village Hareket Kontrolleriyle PSVR 2 desteği alması ile birlikte artık daha akıcı bir VR korku oyunu bizi bekliyor olacak.

Resident Evil PSVR 2

Resident Evil Village PC’de de mevcut olsa  da, şu anda PC VR desteğini lansman sırasında veya gelecekte göreceğimize dair hiçbir bilgi yok. Uzun zamandır Resident Evil 7: Biohazard’ın VR desteğinin PC VR’a da geleceği umuluyordu, ancak bu asla olmadı, bu yüzden beklemeye devam edip gelişmeleri göreceğiz.

You may also like

TeknoVR