Waltz Of The Wizard Sesli Etkileşim Artık Kullanılabilir

2 dakika, Okuma Süresi

Aldin Dynamics, Quest ve PC VR gözklükleri için önceden duyurulan sesli etkileşim özelliklerini ekleyerek, Waltz of the Wizard için geçen hafta yeni bir güncelleme yayınladı.

Bu yeni özellik, oyuncuların ana masada bulunan küçük antropomorfik kafatası olan Skully ile konuşmasına ve sadece seslerini kullanarak hareketler gerçekleştirmesini ve odadaki nesnelerle etkileşime girmenize olanak tanır. Quest gözlüklerinde Meta’nın yeni Voice SDK’sını kullanıyor, oyunun PC VR versiyonunda da mevcut.

Aldin firmasının demo videolarında, sesli etkileşimler arasında Skully’ye nasıl olduğunu sormak, nesneleri büyütmek veya küçültmek, nesnelerin ağırlıksız hale gelmesini istemek ve hatta iksir bileşenlerinin kurbağaya dönüştürülmesini istemek yer alıyor.

Aldin, güncellemenin 200’den fazla yeni ses hattı ve karakter komutu eklediğini, ancak amacın, tıpkı gerçek hayatta yaptığınız gibi, ses, el ve jest girişini bir arada kullanarak dünyayla etkileşim kurmanıza izin vermek olduğunu söylüyor:

Ses ve genişletilmiş multimodal etkileşim, Aldin’in 2013’ten beri araştırdığı doğal VR/AR arayüzleri ve inandırıcı gerçeklik deneyimleri vizyonunun önemli bir parçasıdır. Bu anlamda inanılır gerçeklik deneyimleri, gerçek yaşam deneyimleri gibi hissetmeyi amaçlayan içeriği ifade eder. alternatif gerçekliklerde – gerçekte yaptığımız gibi davrandığımız ve dünyanın varlığımıza inandırıcı bir şekilde tepki gösterdiği. Ses ve multimodal etkileşim, bunu mümkün kılmanın önemli bir parçası ve VR’yi daha gerçek ve büyülü hissettirmek için güçlü yeni yollar açıyor.

Aldin, sesli etkileşim güncellemesi hakkında daha fazla bilginin yakında blogunda paylaşılacağını söyledi.

Sesli etkileşim güncellemesi, Waltz of the Wizard on Quest, Steam ve Rift için PC VR kullanımına sunuldu.

Yorum yazın

TeknoVR