VR’da Cyberpunk 2077 Nasıl Oynanır

2 dakika, Okuma Süresi

Bu haftanın başlarında, VR modder Luke Ross, Cyberpunk 2077 için merakla beklenen R.E.A.L. VR modunu yayınladı ve bir PC VR gözlüğü ve güçlü bir oyun PC’si olanların Night City’yi VR’de ilk kez keşfetmelerini sağladı. Bu heyecanla beklenen aksiyon rol yapma oyununda, oyuncular fütürist bir paralı asker rolüne giriyor ve çeşitli beceri yükseltmeleri karşılığında görevleri tamamlayarak açık dünya ortamında seyahat ediyor.

Cyberpunk 2077 VR modu

cyberpunk2077

The Witcher video oyun serisinin arkasındaki ekip olan CD Projekt Red tarafından geliştirilen oyun, eleştirmenler ve hayranlar tarafından en kibarca “karma resepsiyon” olarak tanımlanabilecek şekilde 2020’de PC’de ve belirli konsollarda piyasaya sürüldü. Eleştirilerin çoğu, oyunların aksaklıkları ve oyunu bozan hatalar için yapıldı. O zamandan beri şirket, bir dizi yama ve güncelleme yoluyla bu sorunları düzeltmek için revizeler gerçekleştirdi ve bu süreçte birkaç gözle görülür iyileştirme yaptı.

Şimdi, Red Dead Redemption 2, Mafia 3: Definitive Edition ve Grand Theft Auto 5’i içeren önceki VR modları olan Ross’un çabaları sayesinde, herhangi bir Steam kullanarak sürükleyici VR’de hayatı sibernetik olarak geliştirilmiş bir süper paralı asker olarak deneyimleyebilirsiniz.

cyberpunkvr scaled 1

Bununla birlikte, oynamak için Steam’de oyuna sahip olmanız gerekecek. Nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Luke’un resmi Patreon sayfasının ücretli bir üyelik oluşturun (ayda 10 dolardan başlayan fiyatlarla). Bu, Rosss’un diğer birçok R.E.A.L. VR moduna da erişmenizi sağlayacak.
  2. Cyberpunk 2077 modunu indirin ve zip dosyasını açın.
  3. Cyberpunk oyun klasörünü açın (Steam’de uygulamaya sağ tıklayın ve özellikler–>yerel dosyalar–>gözat’ı seçin).
  4. “Bins” klasöründe bulunan “x64” klasöründe sağlanan üç dosyayı kopyalayıp yapıştırın (istenirse dosyaları değiştirin).
  5. Aynı “x64” klasöründe bulunan “RealConfig.bat” dosyasına çift tıklayın ve çalıştırın (istendiğinde “yine de çalıştır”ı seçin).

Ve bu kadar. Cyberpunk 2077 kopyanız artık VR’da oynamaya hazır. Rosss’un diğer GERÇEK modlarına benzer şekilde, Cyberpunk 2077 VR modu, hareket kontrolleri için destek içermez, sadece baş hareketi sağlar. Sonuç olarak, oynamak için bir gamepad kullanmanız gerekecek.

Bildiğimiz kadarıyla başvurulacak önerilen bir özellik listesi yok. Mod, çoğu PC VR gözlüğünde çalışıyor gibi görünüyor, ancak oynamak için oldukça güçlü bir PC’ye ihtiyacınız olacak. Eurogamer’de video yapımcısı olan Ian Higton, oyunun RTX 3070’e sahip teçhizatında iyi çalıştığını, ancak sonuç değişebileceğini söylüyor

Yorum yazın

TeknoVR