Cyberpunk 2077 VR Mod Oynanış Videosu

2 dakika, Okuma Süresi

Cyberpunk 2077 VR Mod ile ilgili yeni oynanış görüntüleri yayınlandı. VR modlayıcısı Luke Ross, yakında piyasaya sürülecek olan Cyberpunk 2077 VR Mod’unun yeni oynanış görüntülerini yayınladı.

Cyberpunk 2077 VR Mod Trailer

Yayınlanan yeni videoda oyuncunun Night City’de dolaştığını ve bazı silahlı çatışmalara katıldığını görebilirsiniz. Ayrıca yine video içerisinde Cyberpunk’ta VR içeriğine hangi özelliklerin aktarıldığını görmekte mümkün.

Ross, geçmişte PC oyunları için, özellikle Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2 için birkaç VR modu daha ortaya çıkartmıştı. Bu modlar hala hareket ve genel kontroller için bir gamepad kullanıyordu, tam VR hareket kontrolleri sunmuyorlardı, ancak baskın gözünüz aracılığıyla hareket ve nişan almak için kullanılabilecek tam VR kafa takibini destekliyorlardı.

Yaklaşan Cyberpunk 2077 VR modu, gamepad kontrollerini VR kafa takibi ile birleştiren çok benzer bir kontrol şeması sunan benzer bir içerik ile gelecek. Bu yeni PC modu  için Ross’un yayınladığı 5 dakikalık oyun içi videosunu yukarıdan izleyebilir ve sistemin nasıl çalıştığı hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Görüntülerde de görebileceğiniz gibi, Ross’un son birkaç yıldaki diğer dönüşümlerine kıyasla oldukça iyi bir VR çeviriye benziyor. Mod geçen yıl duyuruldu ve başlangıçta Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi hedefleniyordu. Bu tarihi kaçırmış olsada yakın zamanda sadece Ross’un Patreon hesabı üzerinden yayınlanacağı elimizdeki bilgiler arasında.

Ross Patreon sayfası üzerinden modun performans ve özellikleri hakkında daha fazla ayrıntıyı paylaşırken bu modun beklenmedik şekilde iyi olduğunu belirtti. Yukarıdaki video Core i9-9900K ve RTX 3090 kullanılarak 2700×2700 çözünürlükte çekilmiş. Kullanıcı arayüzünde görebileceğiniz gibi, video için FPS 60-65 civarında geziniyor, ancak Ross kayıt yapmadığında sabit 80-90 fps aldığını söylüyor.

Ross ayrıca VR’da oynamanın en iyi yolunun “çoğu grafik seçeneğini DLSS olmadan düşük seviyede tutmak” olduğunu bulduğunu ve bunun “şaşırtıcı” dediği yüksek düzeyde netlik ve ayrıntı sağladığını söylüyor. Raytracing ile birlikte Ultra ayarlarını etkinleştirebilseniz de Ross’un görüşü, bunun ekran görüntülerinde iyi göründüğü, ancak “gerçekte VR’de daha puslu bir görünüm sağladığı” yönünde.

Daha fazla ayrıntıyı Ross’un Patreon sayfasında okuyabilirsiniz. Henüz belirlenmiş bir çıkış tarihi yok, ancak daha fazla bilginin yakın zamanda çıkacağını düşünüyoruz. Cyberpunk 1.5 yaması ile birlikte hem hata düzeltmeleri hem de performans iyileştirmeleri almıştı ve bu modun yayınlanmasına yakın gelebilecek en güzel haberde bu olurdu sanırım.

Yorum yazın

TeknoVR