VRChat El Takibi, Quest 2 ve Quest Pro için Açık Beta’ya Başlıyor

VRChat'ta Şimdilik, el takibi sistemi, bağımsız modda Quest 2 veya Quest Pro ile çalışıyor.

1 dakika, Okuma Süresi

VRChat el takibi özelliği geliyor, yakın zamanda yapılan bir güncellemeyle, sosyal VR platformuna el izleme özelliğini getirerek kullanıcıların Quest 2 ve Quest Pro’daki deneysel özelliği seçmelerine izin verdi.

Stüdyo, son yamasını açıklarken ” Bu, Quest’in güçlü parmak takibi yoluyla yalnızca gerçek ellerinizi kullanma yeteneği değil, aynı zamanda VRChat’ta  kontrol cihazlarınızı hiç kullanmak zorunda olmadığınız anlamına geliyor” diyor. “Yalnızca ellerinizle hareket edebilir, zıplayabilir ve menünüzü kullanabilirsiniz.”

VRChat El takibinin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

VRChat’ta Şimdilik, el izleme sistemi, bağımsız modda Quest 2 veya Quest Pro ile çalışıyor.

VRChat, bunun Quest Link/Airlink, Virtual Desktop veya diğer PC bağlantılı çözümler aracılığıyla erişilebilen PC VR sürümünü kapsamadığını söylüyor; bunun nedeni “platform ve teknik kısıtlamalar” gibi görünüyor. Stüdyo şu anda aynı teknolojiyi VRChat’ın PC versiyonunda elde etmenin yollarını arıyor.

Muhtemelen grubun en az sezgisel kontrolü, başparmağınızla yüzük parmağınızı birbirine vurmanızı gerektiren etkileşimlerdir. Tabii ki, sadece sohbet etmek için oradaysanız ve kullanıcı tarafından oluşturulmuş bir ortamın etrafında dolanmıyorsanız, siz ve sohbet eden arkadaşlarınız için bu özellik, büyük bir bonus olmalı.

 

 

Yorum yazın

TeknoVR