VRChat Yeni Güncellemesi İle Avatar Hareketleri Daha Kusursuz Olacak

VR'ın en büyük sosyal hangout'larından biri, daha ikna edici hareket izleme ile yükseltilmiş avatarlar sunuyor

2 dakika, Okuma Süresi

Artık Avatar hareketleri daha kusursuz. Sosyal VR platformları arasında, VRChat, kullanıcılarının standart oyun geliştirme araçları kullanılarak oluşturulmuş özel avatarları içe aktarmalarına izin vermesiyle oldukça esnek olmasıyla bilinir. Şirket bunu geliştirmek için, VR avatarları nasıl hareket ettikleri konusunda daha gerçekçi hale getiren bir güncelleme yayınlıyor.

VRChat, platforma, kullanıcının fiziksel hareketine göre oyun içi vücut pozisyonlarını tahmin etmek için kullanılan “tamamen yenilenmiş” bir ters kinematik (IK) sistemi getirdiğini duyurdu. Bir avatarın dirseğinin garip bir şekilde büküldüğünü veya bacaklarının garip bir şekilde yerde sürüklendiğini gördüyseniz, orada yeterli izleme verisi eksikliğini telafi etmeye çalışan bir IK sistemi vardır, güncelleme ile bunlar daha da az olacak gibi görünüyor.

Güncelleme bir süredir beta sürümünde olduğundan, son zamanlarda yenilenmiş IK sisteminin bir türünü kullanan diğer kullanıcıları görmüş olabilirsiniz, ancak bu güncelleme onu tüm kullanıcı tabanı için geniş bir şekilde kullanılabilir hale getiriyor.

Stüdyo, VRChat  IK 2.0 sisteminin artık daha ayrıntılı tam vücut takibi, birden fazla Vive Tracker’a sahip kullanıcılar için daha kolay kurulum için geliştirilmiş dirsek konumlandırma, daha iyi hareket ve poz yönetimi, on bir noktaya kadar izleme ve kalibrasyon içerdiğini söylüyor.

Güncellemedeki yeni seçenekler arasında ayrıca avatarları boylarına göre ölçme, daha iyi vücut ölçüleri için bir bakış açısına kilitleme, diz takibi, göğüs takibi ve standart iki kontrol kiti olan kullanıcılar için hem dirsek hem de omuz takibi yer alıyor. Yeni güncellemede tam olarak neler olduğu hakkında daha fazla bilgi için tüm değişiklik günlüğüne buradan göz atabilirsiniz .

2017’de Steam Early Access’te piyasaya sürülen ücretsiz sosyal VR uygulaması, hem Steam hem de Steam dışı kullanıcıları için hesaplanan resmi olmayan bir VRChat  metriğine göre, tahmini olarak günde 60.000 – 80.000 oyuncu arasında düzenli olarak bağlantı kurmasıyla hala lider olmaya devam ediyor.

Avatar Hareketleri Daha Kusursuz

 

Yorum yazın

TeknoVR