VR Yarış Oyunu Z-Race 2. Ödüllü Turnuvasını Başlattı

2 dakika, Okuma Süresi

VR yarış oyunu Z-Race 2. ödüllü turnuvasını başlattı. Bu yılın başlarında, VR geliştiricisi XOCUS, yıldırım hızındaki VR yarış oyunu Z-Race, Meta Quest gözlükleri için ücretsiz bir demosunu yayınladı. Bunu kutlamak için şirket, oyuncuların en hızlı zamanlar için yarışarak gerçek para kazanabilecekleri bir para ödüllü turnuvaya ev sahipliği yaptı. XOCUS, App Lab Cup’ın ikinci bölümünü başlatarak daha fazla nakit ödül ve yarışma için yeni bir parkur sundu.

20 Aralığa kadar Meta Quest oyuncuları çeşitli nakit ödüller kazanma şansı için birbirleriyle yarışabilecekler. Oyuncular, ustalaşmak için yeni bir düzen ve üstesinden gelinmesi gereken zorluklar içeren yeni “Deep Dive” yarış pistinde yarışacaklar.

İlk turnuvadan farklı olarak, oyuncular sadece belirli sayıda liderlik tablosunda bir yer için yarışabilirler. Bununla birlikte, sınırsız sayıda pratik yapabilirler. XOCUS’a göre bu, her yarışmacıya ödül parasında adil bir şans verilmesini sağlamak için.

Para ödülü demişken…

  • 1. sıra:  300 $
  • 2. sıra:  200 $
  • 3. sıra:  150$
  • 4.-10. sıra:  Her biri 50$

Z-Race, pilotların gemilerini tek bir VR denetleyicisi kullanarak üçüncü şahıs bakış açısıyla kontrol etmesi bakımından benzersiz bir oyun. Yarışçılar birbirleriyle eşzamansız olarak yarışabilirler ve en hızlı zamanı yapmaya çalışırlar, herkesin görmesi için global bir lider panosunda en iyi hız derecenize göre yer alabilirsiniz.

Şirket , gelecekte VR turnuvalarının yanı sıra Z-Race evrenini genişletme umuduyla resmi sponsorları çekmeyi planlıyor.

Şirket resmi bir açıklamada, “Amacımız, bu turnuvayı VR’da rekabetçi bir VR eSports deneyimini destekleyen ilk etkinliklerden biri yapmaktır” dedi. “Gelecekte, ödül tutarını arttıracak ve oyunculara kazanmaları için daha da büyük bir ödül sağlayacak sponsorları çekmeye çalışıyoruz. Ayrıca, yol boyunca yeni deneyimler ekleyerek Z-Race evrenini genişletmeyi planlıyoruz. Z-Race’in geleceği, turnuvanın 2. aşamasının başarısına bağlı.”

Oyun Meta Quest gözlükleri için ücretsiz bir demo olarak ve SteamVR gözlükleri için Erken Erişim’de

Yorum yazın

TeknoVR